کد خبر: ۲۵۵۹۲
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۳
کشاورزی پلدشت، ارومیه
این میزان سطح بیمه شده، حدود ۹ هزار هکتار اراضی زیر کشت محصول گندم و جو، مجموع ۵۶۰ هکتار سطح زیر کشت کلزا و بقیه سایر محصولات زراعی را شامل می شود.

صنعت بیمه -  مدیر جهاد کشاورزی پلدشت گفت: نزدیک به 10 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان تحت پوشش خدمات صندوق بیمه کشاورزی قرار گرفتند.
 

قاسم تاروردی زاده در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: پلدشت برای دومین سال پیاپی مقام اول استان را از نظر ترویج بیمه محصولات کشاورزی نسبت به سطح زیرکشت کسب کرده است.

وی افزود: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 17 هزار هکتار از اراضی زراعی این شهرستان به زیر کشت محصولات بهاره و پائیزه از قبیل گندم، جو، کلزا، آفتابگردان آجیلی، کنجد، چغندرقند و محصولات جالیزی رفته است.

تاروردی زاده اظهار کرد: این میزان سطح بیمه شده، حدود 9 هزار هکتار اراضی زیر کشت محصول گندم و جو، مجموع 560 هکتار سطح زیر کشت کلزا و بقیه سایر محصولات زراعی را شامل می شود.

وی با اشاره به اینکه حدود 90 هکتار اراضی باغی نیز در این شهرستان وجود دارد گفت: با توجه به اینکه این باغات عمدتا به درختان هسته دار اعم از زردآلو، شلیل و هلو اختصاص دارند و به تازگی احداث شده اند، مشمول بیمه نمی‌شوند.

مدیر جهاد کشاورزی پلدشت با اشاره به اینکه این شهرستان در منطقه حادثه خیزی واقع شده است افزود: در سال زراعی جاری خسارت وارده بر محصولات کشاورزی ناشی از حوادث غیر مترقبه از قبیل سیل، سرما ،تگرگ و بادهای گرم بیش از 222 میلیارد ریال برآورد شده است.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه همه ساله خسارت جبران ناپذیری به بهره برداران کشاورزی در این شهرستان وارد می شود برای کاهش خسارت ناشی از وقوع حوادث غیرمترقبه و تامین بخشی از میزان خسارت وارده به کشاورزان و افزایش آگاهی آنها در طول سال با هماهنگی مدیریت جهاد کشاورزی، کارشناسان و مروجان مراکز خدمات جلسات منظم اطلاع رسانی در مورد بیمه محصولات کشاورزی انجام شده است.

پلدشت با جمعیت حدود 50 هزار نفری در شمال آذربایجتان غربی و در حاشیه رودخانه ارس واقع شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار