کد خبر: ۲۵۵۹۷
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۳
پیشنهاد وزیر راه:

صنعت بیمه -  وزیر راه‌وشهرسازی گفت: هر چه بیمه‌ها در افزایش ایمنی تردد سرمایه گذاری کنند، سود بیشتری از طریق کاهش پرداخت خسارت عاید آنها می شود و این اقدامی دو طرفه است.
 

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی، عباس آخوندی در کمیسیون ایمنی راه های کشور تصریح کرد: ما به دنبال کاهش سوانح رانندگی به نفع بیمه‌ها هستیم و براساس ماده 8 آیین‌نامه اجرایی ماده 27 اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث، بیمه‌ها می توانند با اجرای این قانون در کاهش تلفات رانندگی تاثیرگذارباشند.

رییس کمیسیون ایمنی راههای کشور تاکید کرد: بیمه‌ها می‌توانند ازمجموعه اقداماتی که وزارت راه و شهرسازی برای افزایش ایمنی تردد در راههای کشور پیشنهاد میدهد در کاهش خسارات پرداختی خود مشارکت داشته باشند.

آخوندی ابراز داشت: میتوان برای کاهش رفتارهای پر خطر، خروج خودروهای فرسوده و دارای نقص فنی از چرخه حمل و نقل و افزایش کارایی و بهره وری با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی پیشنهاداتی را برای اصلاح آیین نامه اجرایی ماده 27 اصلاح قانون بیمه شخص ثالث به مراجع ذی صلاح ارائه کرد.

رئیس کمیسیون ایمنی راه های کشور دستور داد: برای افزایش ایمنی خودروها، دستگاه های عضو این کمیسیون پیشنهادهای خود را برای ارتقاء ایمنی خودرو ها از طریق ارائه استانداردهای تکمیلی ارائه کنند.

وی تاکید کرد: از سازمان استاندارد درخواست می کنیم که مدلی را به منظور ترسیم نحوه ارزیابی کیفیت خودرو در جنبه های مختلف ارائه کند.

آخوندی یادآور شد: خودروهای اسکانیا برای ایجاد تغییرات به منظور افزایش ایمنی به مراکز خدمات پس از فروش فرا خوان شده اند که لازم است با رفع عیوب این خودرو به آموزش کاربران آنها نیز توجه جدی شود.

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: سامانه ثبت تخلفات رانندگی در حال طراحی و ایجاد است و با ایجاد این سامانه می توان به اطلاعات مورد نظر رانندگان به آسانی دسترسی پیدا کرد.

در جلسه کمیسیون ایمنی راه ها، گزارش تکمیلی بیمه مرکزی در زمینه مشارکت در فرآیند ارتقای ایمنی حمل و نقل و اصلاح قانون بیمه شخص ثالث و تعهد شرکت عقاب افشان تولید کننده اتوبوس های اسکانیا مبنی بر اصلاح سیستم های برق و سوخت رسانی این اتوبوس ارایه شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار