کد خبر: ۲۵۶۵۲
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۸
باختری اعلام کرد:
فرم بیمه‌نامه‌ثالث ، متداول‌ترین و پرتیراژترین فرم با آرم بیمه‌دانااست که در بین صدها هزارنفر از مردم و درارگانها و سازمانهای مختلف توزیع و تبادل می گردد.

صنعت بیمه -   تصمیم به‌بازنگری‌در‌شرایط فروش بیمه‌نامه بدنه اتومبیل داریم بگونه‌ی که بتوانیم مناسبترین نرخ و شرایط را با ارزیابی صحیح ریسک ارائه کنیم .
 

به گزارش اکو ویژن ، وحید رضا باختری- مدیر بیمه های اتومبیل بیمه دانا ،ضمن تشریح اقدامات و عملکرد مدیریت بیمه های اتومبیل در سال92 و برنامه های سال جاری این مدیریت ،از راه اندازی نرم افزار جدید شرکت در این مدیریت در سال 93 خبر داد و در رابطه با عملکرد مدیریت مذکور گفت: افزایش حدود اختیارات واحدهای صف اعم از شعب و نمایندگان در صدور و خسارت و همکاری در اجرای دورههای‌آموزشی , بازنگری و افزایش اختیارات ارزیابان خسارت سراسر کشور و برگزاری دوره آموزشی و جابجایی ارزیابان تهران ,تحقق برنامه و بودجه پیش بینی شده شرکت در رشته‌های بدنه ، شخص‌ثالث‌و‌حوادث‌راننده ازطریق تداوم اتخاذ سیاستهای فروش مبتنی برجذب بیمه نامه‌های خرد و انفرادی و گزینش ریسک های گروهی براساس سوابق و ضریب خسارت اینگونه ریسکها ,انتقال سابقه تخفیفات عدم خسارت بیمه‌شخص‌ثالث به بیمه‌بدنه‌اتومبیل ، تخفیف ویژه سرمایه خودرو ، تخفیف پوششهای کامل ، فروش اقساطی بیمه شخص ثالث با بدنه ، پوششهای تکمیلی بهینه شده در بیمه بدنه ، فروش بیمه نامه کوتاه مدت شش ماهه و سه ماهه، توافق اعمال نرخ مناسب در بیمه موتورسیکلتها از بهمن 92 ، امکان اعمال تخفیف رقابتی تا سقف 25 درصد برای جذب بیمه گذاران جدید توسط واحدهای صدور ، تخفیف پرداخت نقدی حق بیمه ، تخفیف رقابتی خودروهای صفرکیلومتر و مدل بالا بخشی از روشهای متخذه در جذب بیمه نامه های خرد ، مناسب این رشته است که در نهایت منجر به فروش قریب به نهصد هزار فقره بیمه نامه اتومبیل در شرکت شده است.


وی ادامه داد: شرکت بیمه‌دانا در سال 92 ، به لحاظ اجباری شدن بیمه حوادث راننده از ادامه اجرای طرح بیمه موتورسیکلتها با نرخ های متداول بازار چشم پوشی نمود اما با این حال کاهش تعداد 150هزار بیمه نامه موتورسیکلت در بیمه شخص ثالث را جبران کرد و با 28 درصد رشد حق‌بیمه شخص ثالث و 51 درصد رشد حق بیمه بدنه - ضمن تحقق کامل بودجه پیش بینی شده در این رشته ها- کارنامه شرکت در بیمه های اتومبیل سال 92 بسته شد .

باختری افزود: بخش خسارت بیمه‌دانا هم علاوه بر نظارت‌های غیرحضوری مختلف اعمال شده بر خسارت های پرداختی ثالث و بدنه و ... شعب و همچنین بررسی و تحقیقات تخصصی در مورد پرونده های مشکوک و واجد ابهام ، می توان به ارائه گزارش بموقع در جلسات هیات مدیره بمنظور تخصیص اعتبار ویژه جهت تسویه خسارتهای جانی و دیات در بیمه شخص ثالث در پایان سال 92 اشاره کردکه با موافقت بعمل آمده توسط اعضای هیات مدیره و مقام مدیرعامل ، در پایان سال منابع مالی لازم برای تسویه دیات شعب سراسر کشور تخصیص یافت و از این حیث نیز با توجه به اخباری که در خصوص افزایش بیش از 30 درصدی دیه مطرح بوده و می باشد ، در سال 92 بصورت ویژه در مقایسه با سنوات گذشته ، تعهدات شرکت در این رابطه به مرحله اجرادرآمد .

وی در باره برنامه ها واقداماتی طراحی شده در سال 93 گفت:در سال جاری امید داریم بتوانیم برای اولین بار به رقم یک میلیون بیمه نامه اتومبیل در شرکت برسیم . همانطور که می دانید با افزایش قابل توجه تعداد شرکتهای بیمه خصوصی و تعداد نمایندگان و همچنین آزادسازی تعرفه ها ، صنعت بیمه در سالهای اخیر بشدت رقابتی شده و سهم شرکتهای با سابقه از کل صنعت مدام در حال کاهش است و حفظ سهم بازار و رشد متناسب و بیشتر از میانگین های صنعت بسیار دشوارشده است.

مدیر بیمه های اتومبیل بیمه دانا ادامه داد : در سال 93 با توجه به سوابق عملکرد سنوات گذشته ، تصمیم به بازنگری در شرایط فروش بیمه نامه بدنه اتومبیل داریم بگونه ای که بتوانیم مناسبترین نرخ و شرایط را با ارزیابی صحیح ریسک ارائه کنیم و شرایطی را ایجاد کنیم که شبکه فروش شرکت که سهم اصلی را در اجرای سیاستهای فروش بیمه نامه های خرد مانند بیمه اتومبیل دارند بتوانند در جذب ریسک های مناسب موفق تر از گذشته عمل کنند . درخواست ما از شبکه فروش گسترده و توانمند بیمه دانا اعم از شعب و نمایندگان سراسر کشور استفاده بموقع از شرایط رقابتی ایجاد شده است .

همچنین درخواست داریم تا شبکه فروش گسترده شرکت در خصوص عدم جذب ریسک های نامناسب و رعایت سیاستها و دستورالعمل های ابلاغی ، خود را بعنوان اولین و مهمترین ناظر براختیارات تفویض شده دانسته و کمال دقت و حساسیت را به خرج دهند تا حتی المقدور از پذیرش بیمه گذاران و ریسکهای دارای احتمال خطر بالا و تعدد خسارت اجتناب گردد .

باختری از راه اندازی نرم افزار جدید شرکت نیز در بیمه‌های اتومبیل خبردا و افزود:در حال حاضر تمامی شعب در حال بهره برداری از آن هستند و فاز بعدی اجرا در نمایندگیهای سراسرکشورخواهد بود و همچنین فرم بیمه‌نامه‌شخص‌ثالث جدید شرکت نیز پس از طراحی و تصویب با ابعاد تقریباً نصف ابعاد بیمه نامه فعلی تهیه و به چاپ رسیده و در سال 93 همزمان با اجرای برنامه نرم افزاری مذکور مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

وی افزود: فرم بیمه نامه ثالث ، متداول ترین و پرتیراژترین فرم با آرم بیمه دانا است که در بین صدها هزارنفر از مردم و در ارگانها و سازمانهای مختلف توزیع و تبادل می گردد..

مدیر بیمه های اتومبیل بیمه دانا در پاسخ به این سوال که بیمه های اتومبیل چه جایگاهی در کسب سهم پرتفوی شرکت دارد گفت: بیمه های اتومبیل بیشترین تعداد بیمه نامه و بالاترین سهم پرتفوی در بین انواع رشته های بیمه اشخاص و اموال در سال 92 و بیشترین تعداد واحدهای دارای مجوز صدور بیمه نامه و پرداخت خسارت شرکت را به خود اختصاص داده است .

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار