کد خبر: ۲۵۹۱۷
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۲
مدیر عامل ستاد دیه کشور:
ستاد دیه در نظر دارد زمینه آزاد سازی زندانی که در واقع به جرم ناخواسته زندانی شده است را فراهم کند.

صنعت بیمه - مدیر عامل ستاد دیه کشور گفت: با اجرای طرح اجباری کردن بیمه شخص ثالث از تعداد زندانیان تصادفات کم شده است.


به گزارش خبرگزاری موج، اسدالله جولایی، مدیر عامل ستاد دیه کشور، در جلسه شورای اداری استان اردبیل گفت: در پی آسیب شناسی زندانیان تصادف مشخص شد 50 درصد رانندگان فاقد گواهینامه و بیش از 84 درصد فاقد بیمه شخص ثالث هستند.


وی افزود: بر این اساس، در ادامه طرح اجباری بیمه‌شخص‌ثالت‌مطرح شد که ثمره آن کاهش ورودی راننده زندانی به زندان ها بود.


بر این اساس و به گفته جولایی در وضعیت کنونی کمتر از هزار و 500 راننده به دلیل تصادف در زندانهای کشور داریم که در مقایسه با گذشته رقم بسیار اندکی است.


وی با بیان اینکه زندان جای بزه کاران است نه بدهکاران، اضافه کرد: ستاد دیه در نظر دارد زمینه آزاد سازی زندانی که در واقع به جرم ناخواسته زندانی شده است را فراهم کند.


مدیرعامل‌ستاد‌دیه‌کشور یادآور شد: سال گذشته هفت هزار و 735 زندانی با بدهی 735 میلیارد تومان آزاد شدند که از این رقم 536 میلیارد تومان بخشش شکات بود.


وی همچنین از آزاد سازی 80 هزار نفر در 24 سال گذشته خبر داد و تأکید کرد: درمان آزاد سازی برگزاری جشن های گلریزان در سراسر کشور است.


به گفته جولایی در 26 امین جشن گلریزان در تهران مقام معظم رهبری 150 میلیون تومان و رئیس جمهوری 140میلیون تومان هدیه کردند.
وی تأکید کرد: باید با آموزش های مناسب رقم زندانیان غیر عمد کاهش یابد تا در ادامه مجبور به تأمین مالی آزاد سازی نشویم.


مدیر عامل ستاد دیه کشور به ضرورت مشارکت دستگاه های فرهنگی استان ها در آموزش شهروندان تأکید کرد و افزود: به عنوان مثال آموزش مهریه به عنوان یک آسیب جدی در خانواده ها باید مورد توجه باشد.


جولایی بیان کرد: صدا و سیمای استان ها ملزم به مشارکت با ستاد دیه کشور در طول ماه رمضان و ساخت برنامه هایی در این خصوص با هزینه خود هستند.


وی با بیان اینکه صدا و سیمای اصفهان در حال تولید و اجرای 30 شب برنامه است، افزود: در کمال تعجب صدا و سیمای اردبیل برای ساخت برنامه درخواست هزینه کرده است.


جولایی خواستار دقت نظر مسوولان در برنامه های فرهنگ ساز شد و تأکید کرد: پیشگیری از زندانی شدن به جرم غیر عمد ضروری تر از درمان آن است و در این راستا تمامی دستگاه ها باید مشارکت کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار