کد خبر: ۲۶۰۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۲
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان زنجان خبر داد
همواره به کشاورزان توصیه می‌شود که نسبت به بیمه محصولات خود بی‌توجه نباشند.

 صنعت بیمه - مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان زنجان گفت: پرداخت غرامت به برخی از محصولات زراعی و باغی در زنجان از اواخر ماه جاری آغاز می‌شود.

 

یوسف حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به بیمه و محصولات کشاورزی اظهار داشت: بیمه یکی از راهکارهای اساسی در جبران خسارت محصولات کشاورزی به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه بخش کشاورزی همواره با ریسک همراه است، افزود: همواره به کشاورزان توصیه می‌شود که نسبت به بیمه محصولات خود بی‌توجه نباشند.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان زنجان بیان کرد: خسارت‌های وارده به محصولات کشاورزی در طی سال‌های اخیر که ناشی از عوامل مختلف بوده است اهمیت بیمه را بیش از پیش آشکار کرده است.

این مسئول عنوان کرد: دولت نیز بارها و بارها اعلام کرده است که کمک به بخش کشاورزی فقط از طریق بیمه امکان‌پذیر است.

حیدری تاکید کرد: کشاورزان باید حتما بلافاصله بعد از وارد شدن خسارت به محصولات خود، مراتب را به موقع به بانک کشاورزی یا شرکت‌های خدمات توسعه کشاورزی اطلاع دهند.

وی تصریح کرد: با اطلاع رسانی به موقع کشاورزان در مورد خسارت محصولات خود، کارشناسان در اسرع وقت از مناطق خسارت دیده بازدید کرده و میزان خسارت را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان زنجان خاطرنشان کرد: در سال زراعی جاری در برخی مناطق استان زنجان شاهد خسارت‌های ناشی از تنش خشکی و سرما به محصولات باغی در استان زنجان بوده‌ایم.

این مسئول ادامه داد: پرداخت غرامت به این دسته از محصولات باغی در استان زنجان از هفته آینده آغاز می‌شود.

حیدری افزود: زردآلو و سیب گلاب از جمله محصولات باغی خسارت دیده در سال زراعی جاری هستند که از اواخر تیرماه جاری پرداخت غرامت به این محصولات آغاز می‌شود.

وی در مورد محصول گردو گفت: یک مرحله بازدید از باغات گردو در استان زنجان به منظور برآورد خسارت انجام شده است و مرحله دوم بازدیدها نیز تا نزدیک برداشت محصول انجام خواهد شد.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان زنجان اظهار کرد: بازدید از باغات انگور استان زنجان نیز به منظور ارزیابی میزان خسارت وارده در اوایل شهریورماه آغاز خواهد شد.

این مسئول در زمینه خسارت وارده به محصول گندم دیم در اثر سیل در سال زراعی جاری تصریح کرد: در این زمینه بازدیدها و برآورد خسارت‌ها از مناطق آسیب دیده انجام شده و از اواخر ماه جاری پرداخت خسارت به این محصول نیز آغاز خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار