کد خبر: ۲۶۱۱۴
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۹
معاون استاندار بوشهر:
دو هزار و ۱۶ پروژه عمرانی در استان بوشهردر حال اجرا است.

صنعت بیمه -  معاون امورعمرانی استانداربوشهر گفت: پروژه‌های عمرانی در زمان اجرا و نگه‌داری به سبب بروز بحران‌ها و خطراتی که وجود دارد باید بیمه‌ شوند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، شاپور رستمی صبح امروز در نشست شورای فنی استان بوشهر با بیان اینکه دراجرای طرح‌های عمرانی باید نظارت کارشناسی وجود داشته باشد اظهار کرد: انتخاب پیمانکار برای اجرای طرح‌های عمرانی با بررسی سوابق اجرای ومشورت با مشاور طرح باشد ودستگاه‌های اجرایی که دفتر و بخش فنی ندارند نباید مجری پروژه‌های عمرانی شوند.


وی با اشاره به اینکه نظارت بر طرح‌های عمرانی باید در اولویت برنامه‌های دستگاه‌ها باشد تصریح کرد: برخی از پروژه‌هایی که اجرا شده به سبب نبود نظارت فنی و تخصصی مشکلات فنی و عمرانی دارد که باید این مهم مد نظر دستگاهها قرار بگیرد.


معاون امور عمرانی استانداری بوشهر با بیان اینکه دو هزار و 16 پروژه عمرانی در استان بوشهردر حال اجرا است گفت: این پروژه‌ها پیشرفت‌های متفاوتی دارند که طرح‌های با پیشرفت بالا امسال تکمیل می‌شود.


رستمی با بیان اینکه در اجرای این طرح‌های عمرانی 580 میلیارد تومان سرمایه گذاری می‌شود افزود: پروژه‌های عمرانی در زمان اجرا و نگه‌داری به سبب بروزبحران‌ها و خطراتی که وجود دارد باید بیمه‌شوند.


وی افزود: دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر در زمان اجرا و ساخت پروژه‌های عمرانی پیمانکاران را برای بیمه کردن این طرح‌ها مکلف کنند اگر خساراتی بر پروژه وارد شود شرکت‌های بیمه موظف به جبران خسارت شوند.


معاون عمرانی استاندار بوشهر تصریح کرد: شرکت‌های بیمه‌ای استان باید با دستگاه‌های اجرایی و پیمانکاران در راستای بیمه کردن پروژه‌های عمرانی تعامل دوطرفه ایجاد کنند.


رستمی با بیان اینکه تلفات در زلزله‌های دشتی و دشتستان ناشی از بی‌‌کیفیت بودن سازه‌ها بوده عنوان کرد: زلزله‌هایی که در شهرستان‌های دشتی و دشتستان به وقوع پیوست بیش از 30 درصد تلفات انسانی را ناشی از ریزش دیوار و عدم کیفیت در ساخت سازه‌ها بوده است.


وی با اشاره به اینکه باید در ساخت پروژه‌های عمرانی از کارگر و نیروهای تکنسین و ماهر استفاده شود، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های راه و شهرسازی، شهرداری‌ها، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان نظام مهندسی استان بوشهر در کنار بازرسی و بررسی نقشه ساختمان بصورت ویژه بخش دیوارکشی پروژه‌ها را مد نظر خود قرار دهند.


معاون عمرانی استاندار بوشهر بیان کرد: باید در راستای پروژه‌های عمرانی که توسط دولت و مردم اجرا می‌شود متناسب با نیازهای عمرانی آینده استان نیروهای کارگر و تکنسین ماهر بومی توسط فنی و حرفه ای آموزش داده شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: