کد خبر: ۲۶۳۶۴
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۰
قمصری:
تحریم بیمه کشتی ٦ ماه گذشته و در مذاکرات آذر ماه برداشته شد اما هیچ اتفاق خاصی در این زمینه نیفتاده است.

صنعت بیمه - مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران جلوگیری از کاهش دوباره ٢٠ درصدی فروش نفت خام ایران را از نکات مثبت مذاکرات اخیر ایران با کشورهای عضو گروه ١+٥ برشمرد.
 
مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران درباره مذاکرات اخیر تهران و کشورهای عضو گروه ١+٥ به خبرنگار شانا گفت: تنها نکته مثبت مذاکرات اخیر این بوده است که جلوی کاهش ٢٠ درصدی فروش نفت ایران گرفته شد.

سید محسن قمصری با بیان این که توافقهای کوتاه مدت به نوعی حالت نه جنگ و نه صلح را دارد، افزود: توافقهای این گونه شرایط را برای فروش نفت ایران نامشخص می کند، زیرا مسائلی مانند حمل و نقل، مسائل بانکی و بیمه، طولانی مدت است و به طور معمول شرکت ای حاضر در این بخشها رغبتی برای تغییر دایره فعالیتهایشان در کوتاه مدت ندارند.

وی با اشاره به این که تحریم بیمه کشتی ٦ ماه گذشته و در مذاکرات آذر ماه برداشته شد اما هیچ اتفاق خاصی در این زمینه نیفتاده است، گفت: در ٦ ماه گذشته هیچ شرکت بیمه ای حاضر نشد نفتکشهای ایرانی را بیمه کند و بعید به نظر می رسد در این چهار ماهه توافق جدید هم اتفاق خاصی بیفتد. در واقع این مذاکرات به لحاظ کمی اثری نداشته است.

قمصری با بیان این که جلوگیری از کاهش ٢٠ درصدی تا حدودی تصمیمهای جاری را در زمینه فروش نفت تسهیل می کند، افزود: با این تصمیم می توان با خریداران نفت به دور از تنش مذاکره و گفتگو کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار