کد خبر: ۲۶۴۵۰
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۷:۲۰
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
اصلاح این قانون می‌تواند هم نیازهای مردم و هم خلاء و مشکلاتی را که دربحث بیمه بوده است برطرف کند.

صنعت بیمه -   دولت باید این زمینه بیمه شخص ثالث به بیمه‌ها کمک کند و بیمه‌ها نیز اگر در این زمینه هزینه کنند به نفع‌شان است.

 

به گزارش اکو ویژن , ناصر موسوی لارگانی ، درباره نرخ گذاری دولتی بیمه شخص ثالث به ایسنا گفت: اگر نرخ گذاری رقابتی شود نه تنها ما افزایش نرخ نداریم بلکه شاید کاهش قیمت نیز داشته باشیم، چراکه یکی از مشکلات کشور ما این است که کارهایمان رقابتی نیست و اگر شرکت‌های بیمه در تعیین قیمت‌ها با هم رقابت کنند بهتر است و اگر دولت زمینه را برای رقابتی شدن مساعد کند قطعا قیمت‌ها کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به بررسی اصلاح قانون بیمه شخص ثالث در کمیسیون اقتصادی گفت: اصلاح این قانون می‌تواند هم نیازهای مردم و هم خلاء و مشکلاتی را که دربحث بیمه بوده است برطرف کند. البته اگر دولت نیز در این زمینه لایحه خود را ارائه می‌کرد می‌توانست در رفع جمیع مشکلات موثر باشد که متاسفانه این لایحه هنوز ارائه نشده است.

لارگانی اظهار کرد: ما در حال حاضر تعداد زیادی از افراد را داریم که به دلیل کامل نبودن بیمه خودروشان یا بیمه نبودن و بدهی سنگین دیه، در زندان‌ها به سر می‌برند و یا دچار مشکلات فراوان هستند و در کنار این افراد خود شرکت‌های بیمه نیز دچار مشکلات فراوان در پرداخت بیمه شخص ثالث هستند و به همین دلیل باید هرچه سریعتر بیمه شخص ثالث اصلاح شود.

موسوی در مورد خسارت ناشی از بیمه شخص ثالث به شرکت‌های بیمه نیز گفت: اگر ما مقداری از هزینه‌های سنگینی را که در حال حاضر بیمه‌ها پرداخت می‌کنند صرف اصلاح نقاط حادثه خیز کنیم قطعا بهتر است؛ یعنی یا شرکت‌های بیمه همکاری کنند و یا دولت با اختصاص بودجه مشکلات نقاط حادثه خیز را برطرف کند تا دیگر شاهد تصادفات نباشیم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در نقطه حادثه‌خیزی در شهرستان فلاورجان در حال حاضر که چهار ماه از سال می‌گذرد حدود 11نفر کشته شده‌اند که اگر دیه را 200 میلیون محاسبه کنیم دیه این 11 نفر چیزی حدود دو میلیارد و 200 میلیون تومان می‌شود؛ این در حالی است که برآورد مسئولان راه و شهرسازی استان این است که ایمن سازی این نقطه یک میلیارد تومان بیشتر بودجه لازم ندارد و اگر این یک میلیارد هزینه شود دیگر نیازی به پر د اخت دیه نیست که شرکت های بیمه را نیز به مرز ورشکستی برساند.

نماینده فلاورجان تاکید کرد: دولت باید در این زمینه به بیمه‌ها کمک کند و بیمه‌ها نیز اگر در این زمینه هزینه کنند به نفع‌شان است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار