کد خبر: ۲۶۴۷۸
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۶
بیشترین سطح بیمه شده با دو هزارو ۷۱۵هکتار به رودان و کمترین آن با ۴۸ هکتار به شهرستان جاسک اختصاص دارد.

صنعت بیمه -  مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: حدود 9هزار هکتار از از مجموع 35هزار هکتار نخلستانهای آبی این استان زیر پوشش بیمه قرار دارند.
 

 

 

سید‌امیرحمزه بهاری گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:بیشترین سطح بیمه شده با دو هزارو 715هکتار به رودان و کمترین آن با 48 هکتار به شهرستان جاسک اختصاص دارد.

به گفته وی در صورت بروز هرگونه خسارتی، صندوق بیمه محصولات کشاورزی خسارات وارده به نخلستانهای تحت پوشش بیمه را جبران و پرداخت می کند.

 

وی اضافه کرد: با توجه به موقعیت اقلیمی بیشترین عوامل خسارت زای نخلستانهای این استان را شامل ترشیدگی خوشه دراثر رطوبت زیاد و همچنین خشکیدگی خوشه درمناطق خیلی خشک ( با رطوبت بسیار پایین) عنوان کرد.

 

این مقام مسوول در خصوص نحوه جبران خسارات وارده به نخلداران گفت: پس ازگزارش بهره بردار، کارشناسان صندوق بیمه با حضورو بازدید ازنخلستانهای مورد نظرمیزان و درصد خسارات وارده را محاسبه و برای اقدامات اجرایی جهت پرداخت غرامت تحویل صندوق می دهند.

 

در اطلاعات منتشره سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان بدون اشاره به میزان خسارات وارده به نخلستانهای این استان آمده است که در سال زراعی جاری (مهر92تامهر93) 25 درصد از کل 35هزار هکتار نخلستان آبی این استان زیر پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار دارد که 12درصد بیشتر از سال زراعی قبل از آن است.

 

وسعت نخلستانهای هرمزگان 38 هزار هکتار با تولید سالانه 145هزارتن محصول اعلام شده که از رتبه اول سطح زیر کشت و رتبه سوم تولید کشور به این استان اختصاص دارد

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار