کد خبر: ۲۶۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۲
یکی از دغدغه‎های اصلی بهره‎برداران بخش کشاورزی اجرایی شده قانون مذکور است.

صنعت بیمه - نماینده نظام صنفی کشاورزی کشور از عدم اجرای قانون معافیت بیمه‎ای کارفرمایان بخش کشاورزی ابراز نارضایتی کرد و گفت: این قانون بعد از گذشت سه سال از تصویب در مجلس شورای اسلامی همچنان بلاتکلیف مانده است.
 به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، سیدمحمدکاظم طباطبایی عصر امروز در اعضای شرکت‌های تعاون روستایی استان گلستان اظهار داشت: گفته شده که قانون معافیت بیمه‎ای کارفرمایان کشاورزی به دلیل کمبود اعتبارات به مرحله اجرایی نرسید، نظام صنفی با جدیت به دنبال این است این قانون در سالی که به عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گرفته عملیاتی شود.

وی با تاکید بر اینکه در بخش کشاورزی کمبود قانون نداریم اما باید به دنبال اجرای قانون باشیم، تصریح کرد: یکی از دغدغه‎های اصلی بهره‎برداران بخش کشاورزی اجرایی شده قانون مذکور است تا شاهد پوشش فراگیر بیمه‎ای بهره‎برداران در سطح کشور باشیم.

نماینده نظام صنفی کشاورزی کشور بیان داشت: آئین‎نامه اجرایی قانون معافیت از پرداخت سهم بیمه‌کارفرمایان بخش‌کشاورزی برای کسانی که حداکثر پنج کارگر دارند توسط وزارت جهاد کشاورزی به معاونین، روسای سازمان‎ها، موسسات، شرکت‎ها و روسای سازمان‎های جهاد کشاورزی استان‎های کشور ابلاغ شد.

طباطبایی بر لزوم آموزش و توانمندسازی بهره‎برداران بخش کشاورزی تاکید کرد و افزود: باید سطح توانمندی و آگاهی بهره‎برداران افزایش پیدا کند تا در این زمینه شاهد توفیقات بیشتری باشیم.

وی خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی یک ویژگی خاص نسبت به بخش‎های خدمات، صنعت و بازرگانی دارد اینکه در بخش کشاورزی نمی‎توانیم قوانین را به سایر بخش‎ها تعمیم دهیم.

نماینده نظام صنفی کشاورزی کشور تأکید کرد: با توجه به اینکه در بخش کشاورزی بهره‎بردار می‎تواند به صورت فردی و یا خانوادگی فعالیت داشته باشد بنابراین باید قوانین متناسب با ساختار تولیدی و اجتماعی بخش کشاورزی برنامه‎ریزی شود.

طباطبایی در خصوص بحث خشکسالی که یکی از مشکلات جدی در کشور است با اشاره به برنامه‎های نظام صنفی کشاورزی بیان داشت: کشاورزان باید نسبت به اجرای الگوی کشت اهتمام کنند.

وی ادامه داد: طرح‎ها و پروژه‎هایی که از سوی وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ می‎شود نظام صنفی برای تسهیل اجرای پروژه‎ها وارد عمل می‎شود.

این مسئول، معرفی ظرفیت‎های نظام صنفی را یک ضرورت خواند و گفت: شناخت ظرفیت‎های این بخش سبب می‎شود تا بهره‎برداران و تولیدکنندگان در اجرای پروژه‎ها مشارکت بیشتری کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار