کد خبر: ۲۶۶۶۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۷
معاون دادگستری:
عاملی مهم در مرگ و میر در ایران و اذربایجان غربی است و دستگاههای مختلف اجرایی برای کاهش این تلفات توجه ویژه ای دارند.

صنعت بیمه -  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان غربی گفت: بیمه‌ها برای کاهش تصادفات در استان سرمایه گذاری و سهم خود را در این خصوص ایفا کنند.


پرویز علیزاده در جلسه کمیته پیشگیری وضعی، امنیتی و انتظامی با موضوع تحلیل و بررسی آمار تصادفات منتهی به صدمات بدنی در آذربایجان غربی که با حضور نمایندگان دستگاههای مرتبط برگزار شد، افزود: در‌استانهای‌دیگر کشور، سازمان های بیمه گر، به خوبی در راستای فرهنگ‌سازی مقابله با تصادفات و تلفات تلاش دارند و با این امر، میزان زیان خود را نیز کاهش می‌دهند.

وی اضافه کرد: باید این چنین فرهنگی در بین سازمانهای بیمه‌گر در آذربایجان غربی نیز رواج یابد تا بتوانیم با ایجاد حساسیت بیشتر و روش های پیشگیرانه، روند بهتری را در راستای کاهش تصادفات در استان داشته باشیم.

وی با انتقاد از فرافکنی دستگاههای اجرایی مرتبط در خصوص تخلفات مربوط به تصادفات در مسیرهای درون و برون شهری اظهار کرد: مشارکت و همفکری در راستای مقابله با تصادفات می‌تواند در کاهش بروز این معضلات اجتماعی تاثیر بسزایی بگذارد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان غربی با اشاره به اینکه دستگاه قضا به سمت حبس زدایی به ویژه در حوزه تصادفات حرکت می کند ادامه داد: شیوه قضایی در این خصوص به هیچ وجه جوابگو نیست و سختگیری‌های این چنینی نمی‌تواند برای کاهش تصادفات تاثیر بگذارد.

علی افتخاری مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از روند تلفات و مصدومان تصادفات رانندگی در 10 سال گذشته گفت: در سال 82، شاهد مجروح شدن شش هزار و 610 نفر در تصادفات درون و برون شهری در استان بودیم که این رقم در سال گذشته به افزون بر 10 هزار و 500 نفر رسیده است.

وی افزود: در سه ماهه نخست امسال نیز 146 نفر در آذربایجان غربی جان خود را از دست داده اند که از این تعداد، 102 نفر در جاده های برون شهری بوده است.

تصادفات، عاملی مهم در مرگ و میر در ایران و اذربایجان غربی است و دستگاههای مختلف اجرایی برای کاهش این تلفات توجه ویژه ای دارند.
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار