کد خبر: ۲۶۷۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۱
زمزمه اجرایی شدن این طرح باعث استقبال گروه هدف از بیمه شده است که از اول تیرماه سال جاری تاکنون سه هزار و ۵۰۷ نفر خود را بیمه کرده اند.

صنعت بیمه - مدیر دفتر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: اقبال اقشار روستایی استان به استفاده از پوشش بیمه ای این صندوق از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال پنج برابر افزایش یافته است.


ˈعلیرضا اسدیˈ در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: در این مدت چهار هزار و 480 نفر در سامانه دما ثبت نام کرده اند.

وی از استقلال گروه هدف اظهار امیدواری کرد و افزود: پارسال در همین مدت حدود 800 نفر خود را بیمه کرده بودند.

وی افزود: طرح مصوب بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر پرداخت می کنند در مجلس شورای نگهبان در دست بررسی است.

وی گفت: زمزمه اجرایی شدن این طرح باعث استقبال گروه هدف از بیمه شده است که از اول تیرماه سال جاری تاکنون سه هزار و 507 نفر خود را بیمه کرده اند.

وی اطلاع رسانی، آگاهی بخشی از سوی رسانه ها را نیز یکی دیگر از استقبال قشر کشاورز، روستایی و عشایر از بیمه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه کشاورزان ساکن در شهرها، روستاییان و عشایر این استان قشری مظلوم، زحمت کش و محروم از خدمات بیمه ای هستند، اظهار امیدواری کرد: طرح ذکر شده در مجلس شورای نگهبان به تصویب برسد تا قشری از جمعیت این استان زیر پوشش خدمات بیمه ای قرار گیرند.

وی از گروه هدف خواست تا از این فرصت استفاده کنند و خود را بیمه کنند زیرا که در صورت اجرای این طرح می توانند از مزایای آن استفاده کنند و در صورت به تصویب نرسیدن نیز با پرداخت حق بیمه به طور سالانه در زمان مقرر یا از کارافتادگی از حقوق بازنشستگی و از کارافتادگی برخوردار خواهند شد.

مدیر دفتر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: هم اکنون حدود 31 هزار خانوار از کشاورزان، عشایر و روستاییان این استان زیر پوشش بیمه اجتماعی هستند.

وی اظهار کرد: حق بیمه در این صندوق معادل 15 درصد سطح درآمد انتخابی بیمه شده است که پنج درصد آن را بیمه شده و 10 درصد را دولت می پردازد.

مدیر دفتر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی با بیان اینکه بیمه شدگان حق بیمه خود را سالانه می پردازند، گفت: میزان مستمری ماهانه بیشترین معادل سطح درآمدی انتخابی بیمه شده و کمترین آن دوسوم آن است.

اسدی اظهار کرد: با توجه به وضعیت درآمد روستاییان و عشایر، سطح درآمد این اقشار به هشت سطح درآمدی از ماهانه دو میلیون تا پنج میلیون ریال تقسیم شده که کمترین سهم بیمه شده یک میلیون و 200 هزار ریال و بیشترین آن سه میلیون ریال است.

وی از تمامی روستاییان و عشایر خراسان شمالی خواست تا خود را بیمه تامین اجتماعی کرده و از مزایای عضویت در صندوق استفاده کنند تا همانند کارمندان بعد از بازنشستگی نیز حقوق دریافت کنند.

خراسان شمالی 867 هزار نفر جمعیت دارد که 51.71 درصد آنان در شهرها و

48.83 درصد در مناطق روستایی سکونت دارند.

حدود پنج هزار خانوار از جمعیت خراسان شمالی مشتمل بر حدود 30 هزار نفر نیز عشایر هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار