کد خبر: ۲۸۱۹
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۴
یك دوره آموزش دو روزه "ارزیابی خسارت بیمه های آتش سوزی" برگزارشد.

یك دوره آموزش دو روزه "ارزیابی خسارت بیمه های آتش سوزی" در ستاد مركزی بیمه دی برگزارشد.


به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از روابط عمومی بیمه دی، این دوره آموزش دو روزه "ارزیابی خسارت بیمه های آتش سوزی" در روزهای پنجشنبه 27 و جمعه 28 مهرماه به همت مدیریت آموزش در ستاد مركزی شركت دایرشد.

 

در ابتدای این دوره آموزشی، "مدیر نظارت فنی شركت بیمه دی"، هدف از برگزاری این دوره را تفویض اختیار كامل به شعب در راستای اجرای بازدید اولیه در رشته آتش سوزی و همچنین ارائه گزارش كامل در مورد خسارات واقع شده دررشته مذكور دانست و اعلام كرد: در پایان این دوره آموزشی، به همه شركت كنندگان گواهینامه " بازدید اولیه و ارزیابی خسارت" اعطا می شود.

 

"عبدالحمید وطن نیا" با تأكید بر نقش مهم آموزش مداوم و ارتقاء دانش بیمه ای كاركنان شركت بیمه دی گفت: پس از اتمام این دوره آموزشی نام افراد شركت كننده در سیستم نرم افزاری به عنوان "كارشناس بازدید اولیه و ارزیاب خسارت" ثبت می شود و فقط گزارش های بازدید اولیه و خسارت ارائه شده توسط نفرات مذكور از نظر مدیریت آتش سوزی قابل قبول خواهد بود.

 

در ادامه این دوره آموزشی، "پرویز فرج تبار"، كارشناس رسمی دادگستری، تاریخچه ای از انواع  بیمه ها از جمله رشته آتش سوزی و مباحث مربوط به بازدید اولیه با استفاده از عكس و گزارش های نمونه ای ارائه داد، و در خصوص تهیه عكس و همچنین نوع برخورد با بیمه گذار، كسب اطلاعات بیشتر از آنها و بررسی دقیق محلی با توجه به پوشش های درخواستی بیمه گذار توضیحات لازم را بیان كرد.

 

این ارزیاب خسارت شركت های  بیمه ای، همچنین به بازدید از محل، توجه كافی به علت خسارت، در عین حال عملكرد بیمه گذار در جلوگیری و توقف خسارت  و عملكرد سازمان های مربوطه درتوقف خسارت (همانند آتش نشانی، گروه های امداد رسان)  نیزاشاراتی داشت.

 

مدارك لازم در پرونده خسارتی و نحوه گزارش نویسی با ارائه گزارش های نمونه، از دیگر مواردی بود كه "فرج تبار" كارشناس رسمی دادگستری برای حاضران توضیح داد.

 

براساس این گزارش، دوره آموزشی آشنایی با ارزیابی خسارت بیمه آتش سوزی مورد توجه تعداد زیادی از همكارانی كه از شعب برای گذراندن این دوره معرفی شده بودند قرارگرفت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار