کد خبر: ۲۹۹۱۸
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۹
بیمه نامه نوسانات نرخ دیه را پوشش می دهد، که البته بیمه ملت ارائه این خدمت جدید بیمه ای را آغاز کرده است.

صنعت بیمه -  مدیر عامل صندوق تامین خسارت های بدنی ضمن استقبال از ابتکار شرکت بیمه ملت در ارائه بیمه نوسانات نرخ دیه در بیمه شخص ثالث، گفت: این بیمه نامه موجب تامین منافع بیمه گذاران، زیاندیدگان و صنعت بیمه می شود.


به گزارش خبرگزاری موج، علی جباری مدیر عامل صندوق تامین خسارت های بدنی با بیان ضرورت تهیه الحاقیه بیمه شخص ثالث در هر سال از سوی رانندگان گفت: برخی مشکلات و تنگناها باعث عدم تهیه الحاقیه از سوی بیمه گذاران میشود و این وضعیت باعث ایجاد مشکلاتی برای بیمه گذران و زیاندیدگان می شود، لذا مناسب است که مردم همزمان با خرید بیمه شخص ثالث، نوسانات نرخ دیه را هم خریداری کنند و تا زمانیکه بیمه نامه شان اعتبار دارد، این بیمه نامه نوسانات نرخ دیه را پوشش می دهد، که البته بیمه ملت ارائه این خدمت جدید بیمه ای را آغاز کرده است.


وی در ادامه افزود: بیمه های شخص ثالث به طور عام به منظور تامین و تضمین سه گروه طراحی شده اند؛ بیمه گذار، زیان دیده، بیمه گر. با توجه به ابعاد اجتماعی و اقتصادی و کلیه ملاحظات در این خصوص، به طور خاص قانونگذار اقدام به اجباری کردن این بیمه نامه کرده و از سال 1347 اجباری شده است. این اجباری شدن بیمه نامه به طور اخص در کشور ما به علت فراوانی و شدت حوادث رانندگی است و صنعت بیمه و مردم هرساله درگیر مباحث مالی و قضایی در این خصوص هستند.


جباری راه حل ریشه ای این معضل را تغییرات قانونی و لحاظ کردن نوسانات نرخ سالانه دیه به عنوان یک عامل در تعیین تعرفه بیمه شخص ثالث دانست و افزود: در ماده 4 قانون بیمه شخص ثالث، حداقل تعهدات بیمه، دیه یک مرد مسلمان در روز صدور حکم قطعی تعیین شده است و متناسب با میزان مسئولیت بیمه گر، حق بیمه هم دریافت می شود. در این روش پیشنهاد میشود همزمان در تعرفه حق بیمه موضوع ماده 8 قانون، نوسانات سالانه نرخ دیه، به عنوان یکی از پارامترهای موثر در تعیین تعرفه حق بیمه شخص ثالث لحاظ شود و بر اثر آن منافع سه گروه شخص ثالث، بیمه گذران و صنعت بیمه لحاظ می شود. اگر این پیشنهاد اجرایی شود، ضمن حمایت از بیمه گذاران، از سرگردانی های بی مورد و افزایش آمار زندانیان دیه جلوگیری می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار