کد خبر: ۲۹۹۷۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۴
در چهار ماه ابتدایی سال ۹۳ بالغ‌بر ۳ هزار و ۶۰۰ پرونده رسیدگی و یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال خسارت پرداخت شده است

صنعت بیمه -   مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی اعلام کرد: «جرایم دارندگان خودرویی که در تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث تعلل کرده‌اند بخشیده می‌شود.»
 

به گزارش اکو ویژن به نقل از دنیای اقتصاد ، علی جباری با یادآوری اینکه بیش از یک‌سوم خودروهایی که درسطح کشور تردد دارند فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث هستند، گفت: طی جلسات مشترک بیمه مرکزی و صندوق تامین خسارات بدنی با پلیس راهور، سردار اسکندر مومنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خواستار پوشش خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث شد.


وی ادامه داد: به‌منظور تشویق رانندگانی که در تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث خود کوتاهی کرده‌اند، مقرر شد جرایم مربوط به این موضوع بخشیده شود. جباری گفت: این جرایم بخشی از منابع صندوق تامین خسارات بدنی را تامین می‌کند که شرکت‌های بیمه در زمان تمدید بیمه‌نامه‌ها از آنان وصول و به حساب صندوق واریز می‌کنند.

او در پاسخ به پرسش «دنیای اقتصاد» مبنی‌بر اینکه «آیا این بخشودگی صندوق تامین خسارات بدنی را با کمبود منابع مواجه نمی‌کند؟» توضیح داد: همان‌طور که می‌دانید طبق قانون 5 درصد از حق بیمه‌های صادره شخص ثالث، 20 درصد از جرایم رانندگی و 20 درصد از هزینه‌های دادرسی مطروحه در دادگستری به همراه جرایم یاد شده منابع صندوق را تامین می‌کنند؛ چنانچه خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث تحت پوشش قرار گیرند از محل 5 درصد حق بیمه‌ها منابع تازه‌ای در اختیار صندوق قرار می‌گیرد.


جباری بیان کرد: از سال 87 که مقررشد 20 درصد از جرایم رانندگی و 20 درصد ازهزینه‌های دادرسی به صندوق تامین خسارات بدنی تخصیص یابد، تنها 10 درصد آن محقق شده و متاسفانه پروسه واریز این منابع از خزانه بسیار طولانی است.


او با قدردانی از همکاری شرکت‌های بیمه بازرگانی در پرداخت 5 درصد حق بیمه‌های شخص ثالث و جرایم عدم‌تمدید به‌موقع این بیمه‌نامه یادآور شد: درواقع طی سال‌های گذشته حجم بیشتر منابع صندوق توسط مردم و از طریق شرکت‌های بیمه تامین شده است.

 

جباری با بیان اینکه پروسه پرداخت خسارت توسط صندوق تامین خسارات بدنی از چندماه به دو هفته کاهش یافته است، ادامه داد: در چهار ماه ابتدایی سال 93 بالغ‌بر 3 هزار و 600 پرونده رسیدگی و یک هزار و 200 میلیارد ریال خسارت پرداخت شده است.

مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی با بیان این مطلب که در تلاش هستیم هیچ زندانی دیه در کشور نداشته باشیم، افزود: در تعامل بسیار خوبی با پلیس راهور هستیم و برای استعلام برخی از مدارک پرداخت خسارت به‌زودی با بانک اطلاعاتی پلیس راهور لینک می‌شویم که پروسه پرداخت با سرعت انجام گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار