کد خبر: ۳۰۳۶۹
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۹
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:
وظیفه صندوق بیمه کشاورزی حضور در مناطق و مراکز جهاد کشاورزی و روستاها در راستای ترویج و تشویق بیمه محصولات است.

صنعت بیمه - رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: 18 درصد از اراضی زیر کشت آذربایجان غربی بیمه شده‌اند.
 

اسمعیل کریم‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: سال زراعی گذشته از 800 هزار هکتار اراضی زیرکشت محصولات زراعی و باغی 150 هزار هکتار بیمه شده که حدود 18 درصد را شامل می‌شود که این رقم پایین بوده و قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه باید برای جذب نظر کشاورزان برای بیمه محصولات کشاورزی اقدامات موثرتری انجام شود، ادامه داد: وظیفه صندوق بیمه کشاورزی حضور در مناطق و مراکز جهاد کشاورزی و روستاها در راستای ترویج و تشویق بیمه محصولات است.


کریم‌زاده با بیان اینکه صندوق حمایت از توسعه کشاورزی در استان فعال است، خاطرنشان کرد: کشاورزان در شهرستان‌ها می‌توانند به صورت انفرادی سهام‌دار و در مرکز استان نیز تشکل‌های زراعی، باغبانی، دامی، شیلاتی، زنبورداری و.... سهام‌دار شوند.رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: سرمایه متشکل از دو محل سهم کشاورزان 51 درصد و دولت 49 درصد است و وام قرض‌الحسنه با چهار درصد سود بانکی اعطا می‌شود.

وی زنجیره‌های تولید واحدهای مرغداری را جزو اهداف عنوان کرد و اظهار داشت: آذربایجان غربی نه تنها در مرغداری بلکه در تمام واحدهای تولیدی باید به صورت زنجیره‌ای عمل کند.کریم‌زاده اضافه کرد: راه‌اندازی زنجیره تولید موجب می‌شود هزینه‌های تولید و قیمت تمام شده واحد تولیدی کاهش یابد.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه اعتبارات مصوب در طول سال 92 برای جهاد کشاورزی از محل‌های مختلف اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای اعم از اعتبارات سرمایه‌ای، دو درصد نفت و گاز و ماده 180 و ماده 10 قانون بودجه سال 92، 20 میلیارد و 100 میلیون تومان بوده است.کریم‌زاده ادامه داد: از مجموع اعتبارات مصوب 5 میلیارد و 400 میلیون تومان در طول سال 92 برای اجرای 327 پروژه عمرانی در 17 شهرستان آذربایجان غربی تخصیص یافته است.وی گفت: سال گذشته 27 میلیارد تومان از اعتبارات ملی برای اجرای 37 پروژه مصوب شده بود که اکثرا پروژه‌های آب و خاک، طرح گندم و مبارزه با آفات بوده که اعتبارات مصوب به صورت 100 درصد تخصیص یافت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: 37 پروژه ملی نسبت به اخذ ریالی پیشرفت فیزیکی دارند و در مواردی درصد پیشرفت فیزیکی نسبت به درصد اخذ ریالی بیشتر است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار