کد خبر: ۳۰۳۸۴
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۲
واحدهای صنعتی جزء سرمایه‌های ملی کشورهستند ومعتقدیم برای پیش‌گیری ازحوادث باید بهترین خدمات با بالاترین کیفیت به بیمه‌گذاران ارائه شود تا صنایع درامنیت کامل به تولید بپردازند.

صنعت بیمه - مدیر بیمه های آتش سوزی بیمه ایران گفت: ۶۰ درصد صنایع کشور نزد شرکت سهامی بیمه ایران بیمه بوده و ازخدمات این شرکت استفاده می کنند.


به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،درباره دلایل گرایش صنایع داخلی به استفاده از پوشش بیمه های آتش سوزی این شرکت، اظهار داشت: تسریع درپرداخت خسارت، ارائه خدمات با کیفیت و بنیه مالی وفنی بالای این شرکت دلیل اصلی گرایش بیمه گذاران به این شرکت بیمه ای است.


وی درخصوص گردش کار و پرداخت خسارت به بیمه گذاران عنوان کرد:کارشناسان این شرکت پس ازاعلام وقوع آتش سوزی به سرعت در محل حادثه حاضر شده وبررسی های خود را دراین ارتباط آغاز و درهمان اوایل وقوع واعلام حادثه وبرای جبران قسمتی از هزینه ها مبلغی را به عنوان علی الحساب دروجه بیمه گذار پرداخت می کنیم.


مدیر بیمه های آتش سوزی بیمه ایران تصریح کرد: سپس به سرعت نتایج بررسی های خود را برای جبران خسارت وارده جمع بندی کرده وپس از تکمیل مدارک ظرف کمتر از یک هفته غرامت به بیمه گذار پرداخت می شود.


رضایی در ادامه با بیان اینکه ‌خدمات و سرویس های بیمه ایران تنها به وقوع حادثه باز نمی‌گردد، اظهارداشت:‌ این شرکت بیمه ای درجریان عقد قرارداد با بیمه گذاران خود سه سرویس رایگان مدیریت ایمنی، ریسک و ارزیابی اموال و دارایی های به قیمت روز را به بیمه گذاران ارائه می کند.


به اعتقاد وی با ارائه این خدمات بسیاری ازچالش ها که محل اختلاف بین شرکت های بیمه ای و بیمه گذاران است، کاسته خواهد شد و ارائه  خدمات با کیفیت درسطح  بالاتری دراختیار آنان قرار خواهد گرفت. البته ارائه این خدمات مورد استقبال بیمه گذاران قرارگرفته و رضایتمندی آنان را ازخدمات بیمه ای افزایش داده است.


وی ادامه داد: واحدهای صنعتی جزء سرمایه های ملی کشورهستند ومعتقدیم برای پیش گیری ازحوادث باید بهترین خدمات با بالاترین کیفیت به بیمه گذاران ارائه شود تا صنایع درامنیت کامل به تولید بپردازند.


مدیر بیمه های آتش سوزی بیمه ایران درباره خدمات مدیریت ریسک و اینکه دراین سرویس چه مواردی را به بیمه گذاران یادآور می شوید، تصریح کرد: شناسایی ریسک و خطراتی که واحد های صنعتی درمعرض آن قراردارند با این سرویس به بیمه گذاران ارائه می شود همچنین دراین سرویس تفکیک ریسک نیز صورت می گیرد.


به گفته وی با ارائه این خدمات که به صورت رایگان دراختیار بیمه گذاران قرارمی گیرد کاهش حق بیمه و کاهش نگرانی های بیمه گذاران رخ داده است.


وی درخصوص مدیریت ارزیابی اموال نیز گفت: متاسفانه مدیران و مسوولان واحدهای صنعتی اموال خود را به قیمت دفتری بیمه می کنند که درموقع بروزحادثه و دریافت خسارت مشمول کم بیمه گی می شوند، بیمه ایران با این سرویس واستفاده از کارشناسان ارزیاب متخصص درهر رشته صنعتی، اموال این واحد ها به قیمت روز محاسبه و ارزیابی می کند و آن را به اطلاع بیمه گذار میرساند تا آنان با آگاهی کامل نسبت به خریداری بیمه نامه اقدام کنند تا درهنگام بروز خسارت و دریافت غرامت با هیچ گونه مشکلی روبه رو نشوند.


رضایی درخصوص میزان پرداخت خسارت های این شرکت دررشته آتش سوزی در چهارماهه ابتدایی سال جاری نیز گفت:‌ طی این چهار ماه 359 میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران خود پرداخت کرده ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 128 درصدی داشته است.


وی درپاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه تناسب میزان خسارت های این شرکت نسبت به سایر شرکت های فعال دربازار بیمه ای کشور چقدر می باشد نیز اظهارداشت:‌بیمه ایران به تنهایی به اندازه کل خسارت های پرداختی درشرکت های دیگرغرامت به بیمه گذاران پرداخت می کند به عنوان مثال این شرکت در دو پرونده مهم شرکت روغن نباتی گلناز کرمان و پارس سرام  به ترتیب 65 و 45 میلیارد ریال خسارت پرداخت کرده است که هر کدام به تنهایی مجموع خسارت های چند شرکت بیمه ای را شامل می شود.


مدیربیمه های آتش سوزی شرکت سهامی بیمه ایران درخصوص فعالیت های این شرکت در خارج از کشور نیز گفت: ما درکشورهای حاشیه خلیج فارس،افغانستان،عراق و سایر کشورهای همجوار پوشش های بیمه ای به بیمه گذاران ارائه می کنیم.


وی درپاسخ به پرسش دیگری مبنی برنقش تحریم ها و اثرآن بر صدور بیمه های آتش سوزی نیز گفت:‌ خوشبختانه تحریم ها هیچ اثر سویی در بیمه های آتشسوزی نداشته است و ما با قدرت به کار خود درداخل و خارج از کشورادامه می دهیم.


رضایی درخصوص بیمه گذاران بزرگ این شرکت به اکثرصنایع مادردرصنعت نفت،گاز و پتروشیمی، هلدینگ های  ماموت،شیرین عسل،شرکت های دارویی، گروه نیکو و صنایع فولاد اشاره کرد و گفت:‌ تمامی این صنایع نزد بیمه ایران بیمه هستند و از ما خدمات دریافت می کنند.


وی درباره سایر خدماتی مدیریت بیمه های آتش سوزی به بیمه گذاران ارائه می کند نیز گفت: دراین مدیریت ما امکان صدور بیمه نامه های خاص  براساس نیازهای واقعی ودرخواستی بیمه گذاران را داریم که فقط درانحصاراین شرکت است.


مدیربیمه های آتش سوزی دراین ارتباط به صدور بیمه نامه جامع icp اشاره کرد و افزود:‌این بیمه نامه جامع مخصوص واحدهای صنعتی بزرگ است، دراین نوع بیمه نامه ما تمامی نیازهای بیمه گذار، اعم از پوشش وسایل نقلیه ، باربری وحمل و نقل کالا،درمان، مسوولیت و مهندسی را به بیمه گذار ارائه می کنیم.


رضایی درباره سایر بیمه نامه های مدیریت آتش سوزی بیمه ایران نیز گفت: بیمه نامه های جامع واحدهای مسکونی شهری، جامع روستایی،بیمه نامه وقفه درتولید، بیمه نامه صبا (سرمایه گذاری بلند مدت آتش سوزی) و بیمه نامه سفر های تابستانی و نوروزی از دیگر خدمات مدیریت آتش سوزی بیمه ایران برای بیمه گذاران می باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار