کد خبر: ۳۰۴۲
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۸
رییس اتحادیه کارگران قراردادی:
فتح‌الله بیات گفت با اصلاح بخش‌هایی از قانون تامین اجتماعی که نیاز به تغییر داشته باشد به شرط رعایت سه جانبه گرایی موافقیم ولی تغییر قانون را نمی پذیریم.

صنعت بیمه -  با اصلاح بخش‌هایی از قانون تامین اجتماعی که نیاز به تغییر داشته باشد به شرط رعایت سه جانبه گرایی موافقیم ولی تغییر قانون را نمی پذیریم.

 

فتح‌الله بیات رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور با بیان این مطلب به خبرنگار تعاون و اشتغال ایسنا، گفت: در آخرین جلسه‌ای که با رییس سازمان تامین اجتماعی در خصوص موضوع بیمه تکمیلی و اصلاح قانون تامین اجتماعی داشتیم با تاکید بر رعایت سه‌ جانبه‌گرایی در اصلاح قانون، اعلام کردیم که باید نظر تمام تشکلهای کارگری در زمینه اصلاح قانون تامین اجتماعی گرفته و بر مبنای آن تصمیم‌گیری شود و از هرگونه تک روی و اعمال سلیقه‌های فردی پرهیز شود.

 

 

وی افزود: در همان جلسه نمایندگان جامعه کارگری به صراحت اعلام کردند که تغییر حاصل نخواهد شد و تنها با اصلاح بخشهایی از قانون که نیاز به تغییر در آنها احساس می شود مشروط بر رعایت سه جانبه‌گرایی موافقت می کنند.

 

 

به اعتقاد رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور با تغییر قانون ضربه بزرگی به بخش کارگری وارد می شود زیرا با گذشت بیش از 50 سال از تصویب قانون تامین اجتماعی هنوز در اجرای بعضی از بخشهای آن مشکلاتی وجود دارد.

 

 

بیات گفت: در چنین شرایطی اگر قانون جدیدی به تصویب برسد تا به بار بنشیند و جا بیفتد قطعا یک بخش از جامعه کارگری تحت پوشش با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد.

 

 

وی در عین حال افزود: قرار است تا کمیته‌ای با حضور کارشناسان سازمان تامین اجتماعی، متخصصان و فعالان بخش تامین اجتماعی و اساتید دانشگاهی تشکیل شود تا روند اصلاح قانون تامین اجتماعی به صورت کارشناسانه و پخته‌تر دنبال شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار