کد خبر: ۳۰۵۷۲
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۸
دهیاران به نمایندگی از نماینده شوراها فرم هایی را در اختیار خواهند گرفت و طرف قرارداد با بیمه ها خواهند شد.

صنعت بیمه -  بخشدار مرکزی گرگان اعلام کرد: بودجه ای معادل تمامی منازل مسکونی روستائیان از سوی دولت جهت امر بیمه به حساب دهیاری ها واریز شده است.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، شعبانعلی کابلی، بخشدار مرکزی گرگان، امروز (10 شهریور) در گردهمایی با اعضای شورای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی گرگان گفت: بودجه ای معادل تمامی منازل مسکونی روستائیان از سوی دولت جهت امر بیمه به حساب دهیاری ها واریز شده است.
 
وی با اشاره به این طرح، افزود: دهیاران به نمایندگی از نماینده شوراها فرم هایی را در اختیار خواهند گرفت و طرف قرارداد با بیمه ها خواهند شد.
 
کابلی با بیان اینکه این بیمه از امروز به مدت یکسال ادامه دارد، اظهارداشت: این قرارداد بیمه در راستای خسارت منزل و اثاثیه بسته شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود اعتبارات ممکن است در سال های آینده این هزینه از سوی دولت پرداخت نشود که باید به سویی حرکت کرد که این طرح به عنوان یک پیش درآمد باشد.
 
بخشدار مرکزی گرگان تصریح کرد: باید برای بیمه کردن منازل و اثاثیه، خانواده ها را توجیه کرد تا بتوانند در صورت بروز حادثه از نعمت های بیمه برخوردار شوند.
 
وی یادآورشد: با توجه به اینکه شوراها به عنوان یک مجلس کوچک در روستاها هستند، وظایف تشخیص مشکلات را برعهده دارند.
 
کابلی گفت: درخواست ها و نیازهای شوراها با توجه به بودجه پیش بینی شده در حساب دهیاری ها، به بخشداری ها ارائه و در کمیته مصوبات مورد بررسی قرار می گیرد.
 
وی افزود: برای دهیارانی که به عنوان مدیر اجرایی روستاها تلقی می شوند 60 وظیفه مندی ابلاغ شده است.
 
حمیدرضا آقایی نژاد، مدیر روابط عمومی و مشاور انجمن بیماران خاص گلستان نیز در ادامه گفت: در حال حاضر 7 هزار بیمار تالاسمی، ام اس، سرطانی و بیماری های ناشناخته در گلستان وجود دارد.
 
وی با بیان اینکه حدود 500 نوع بیماری سرطان در کشور وجود دارد، افزود: هر ساله تعداد 100 هزار نفر در کشور به بیماری سرطان مبتلا می شوند که این خود نیز یک زنگ خطر است.
 
آقایی نژاد اظهارداشت: با توجه به هزینه های بسیار سنگین این نوع بیماری ها همه ما مسئول هستیم که باید در این راستا تدابیری اندیشیده شود.
 
وی یکی از بیماری های در حال شایع استان را، ای ال اس دانست و تصریح کرد: این بیماری با هزینه های بسیار بالایی مواجه است.
 
مدیر روابط عمومی و مشاور انجمن بیماران خاص گلستان خاطرنشان کرد: با توجه به تلاش هایی که در سطح استان صورت گرفته است همکاری های خوبی در ماه مبارک رمضان با انجمن بیماران خاص انجام شده و کمک هایی در این راستا جمع آوری شده است.
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار