کد خبر: ۳۰۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۷:۲۳
وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:
بیمه محصولات کشاورزی یک بیمه حمایتی است و تجارتی نیست.

صنعت بیمه - محمود حجتی- وزیر جهاد کشاورزی در جلسه شورای اداری شهرستان مه‌ولاتیا اعلام مطلب بالا گفت: مشکلات بیرونی، کشور ما را تحت تاثیر قرار داده و براساس این فشارها هزینه‌های دولت افزایش و درآمدها کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: در ارتباط با بخش کشاورزی یکی از مشکلات استفاده بیش از حد از ذخایر آبی است که ما با شدت بیشترین روز به روز با آن روبه‌رو می‌شویم و باید خود را با شرایط سخت تطبیق دهیم.

به گزارش اکو ویژن ، حجتی تاکید کرد: در زمینه چگونگی برداشت از ذخایر و تغذیه سفره‌های زیرزمینی باید چاره‌اندیشی کنیم و طوری استفاده کنیم که در آینده آسیب نبینیم.

وی ادامه داد: امیدواریم با تدبیری که دولت دیده در یک دوره هفت الی هشت ساله بتوانیم بخش عظیمی از مشکلات آبی کشور را رفع کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی به بیمه کشاورزان اشاره کرد و گفت: بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی کشاورزان باید دنبال شود که ما پیگیر آن هستیم و حرکت خوبی در این زمینه انجام شده که امیدواریم تداوم نیز داشته باشد.

حجتی خاطرنشان کرد: بیمه محصولات کشاورزی یک بیمه حمایتی است و تجارتی نیست و در بیمه محصولات کشاورزی سالی بیش از 1000 میلیارد تومان دولت کمک می‌کند اما چون دولت در سال‌های گذشته بودجه نداشته است فشار به بانک کشاورزی وارد آمده است.

حجتی عنوان کرد: بیش از 10 هزار میلیارد تومان خساراتی که به بخش کشاورزی وارد شده براساس حوادث طبیعی به وجود می‌آید.

وی با بیان اینکه ما نصف سرانه دنیا شیر مصرف می‌کنیم، ابراز کرد: ما برای سلامت جامعه نیاز به دو برابر این مقداری داریم که هم‌اکنون مصرف می‌کنیم اما به خاطر بضاعت مردم و کاهش تنوع لبنیات مجبور شدیم شیر را صادر کنیم و یا تبدیل به شیرخشک کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در زمینه گوشت نیز ما وضعیت خوبی نداشته‌ایم که باید سعی کنیم در بحث صادرات وارد شویم و واردات را کنترل کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار