کد خبر: ۳۰۷۴۳
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۵
هشدار بیمه مرکزی :
دارندگان وسایل نقلیه موتوری لازم است برای افزایش سقف پوشش بیمه نامه شخص ثالث و تهیه الحاقیه اقدام کنند.

صنعت بیمه - بیمه مرکزی تاکید کرد : دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی برای افزایش سقف پوشش بیمه نامه شخص ثالث و تهیه الحاقیه با توجه به رسیدن ماه ذی القعده که از ماه های حرام محسوب میشود، اقدام کنند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی، با توجه به میزان ریالی دیه در ماه های حرام که حداقل 200 میلیون تومان است، دارندگان وسایل نقلیه موتوری لازم است برای افزایش سقف پوشش بیمه نامه شخص ثالث و تهیه الحاقیه اقدام کنند.


بنابر تصمیم و اعلام قوه قضائیه، در سالجاری میزان ریالی دیه در ماههای عادی152 میلیون و در ماههای حرام 200 میلیون تومان تعیین شده است. رجب، ذی القعده، ذی الحجه و محرم؛ ماههای حرام محسوب می شود.


در بیمه شخص ثالث، شرکت های بیمه متناسب با سقف تعهد خسارت پرداخت می کنند و اگر بیمه گذاری پوشش کافی نداشته و الحاقیه تهیه نکند باید فاصله 152 تا 200 میلیون تومان را خودش بپردازد.


بیمه گذارانی که در سال گذشته (92) بیمه شخص ثالث تهیه کرده اند سقف تعهد بیمه برای آنها 152 میلیون تومان است و اگر امسال الحاقیه تهیه نکنند باید در صورت وقوع حادثه 48 میلیون تومان را خودشان بپردازند.


بر اساس قانون‌ اصلاح قانون بیمه‌ شخص ثالث دارندگان‌ وسایل‌ نقلیه‌ موتوری‌ زمینی‌ مسئول‌ جبران‌ خسارت های‌ بدنی‌ و مالی ‌در مقابل شخص ثالث‌ هستند و موظفند مسئولیت‌ خود را حداقل به میزان دیه مرد مسلمان در ماه حرام بیمه‌ کنند.


در صورتی که الحاقیه افزایش تعهدات بیمه شخص ثالث تهیه نشود، شرکت بیمه خسارت زیان دیدگان را حداکثر تا میزان مندرج در بیمه نامه پرداخت می کند و باقیمانده خسارت را باید مقصر حادثه (بیمه گذار) پرداخت کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار