کد خبر: ۳۰۸۱۴
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۰
مدیرعامل بیمه کشاورزی اردبیل:
همکاری اتحادیه تعاونی‌ها شکل بگیرد و زارعان، باغداران و دامداران محصولاتشان را تحت پوشش قرار دهند.

صنعت بیمه -  مدیرعامل بیمه محصولات کشاورزی استان اردبیل گفت: ما پیشنهاد کردیم تا بیمه همگانی کشاورزی در استان اردبیل با همکاری اتحادیه تعاونی‌ها شکل بگیرد و زارعان، باغداران و دامداران محصولاتشان را تحت پوشش قرار دهند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، عادل محمدی  ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران در اردبیل اظهار کرد: ما در استان اردبیل 5 سالی است که دچار بحران خشکسالی شده‌ایم به طوری که در شمال استان اردبیل کمترین میزان محصول زراعی و باغی تولید شده و در جنوب استان نیز نه تنها محصول زراعی به دست نیامده بلکه در بخش باغ درختان خشک شده اند.

 

وی افزود: ما 90 درصد در بخش زراعت و 95 درصد در بخش باغات غرامت خسارت وارده را پرداخت کردیم و در سال گذشته نیز 70 درصد در بخش زراعت و 60 درصد در بخش باغات تامین خسارت انجام شده است.


محمدی با اشاره به پیش بینی‌های معتبر هواشناسی جهانی مبنی بر تداوم خشکسالی‌ها گفت: پیش بینی‌ها حکایت از آن دارد که بارش در پاییز در حد نرمال باشد به گونه‌ای که این فرایند خشکسالی براساس اظهارت متخصصان امر در یک رویه 30 ساله  ادامه دارد و ما باید دنبال راه حلی باشیم تا بر این معضل غالب آییم.


مدیرعامل بیمه محصولات کشاورزی استان اردبیل با بیان اینکه کمبود اعتبار در بخش اطلاع رسانی و آگاه‌سازی کشاورزان در پوشش بیمه‌ای محصولات کشاورزی را شاهد هستیم، تصریح کرد: کل زراعت باغ و دام تحت پوشش بیمه 25 تا 30 درصد است که برای گسترش این امر باید بیمه همگانی کشاورزی راه اندازی شود تا در همه حوزه‌ها ارائه خدمات مناسب و مطلوب باشد.


وی راهکار دیگر را بهره‌گیری از ظرفیت پوشش بیمه‌ای اتحادیه تعاونی‌ها و تامین حق بیمه از این طریق دانست و بیان کرد: ما در این بخش نیز می‌توانیم غرامت واقعی را پرداخت کنیم.


مدیرعامل بیمه محصولات کشاورزی استان اردبیل اظهار کرد: در بخش زراعت 28 هزار هکتار تحت پوشش بیمه است که  غرامت پرداختی به این بخش 56 میلیارد ریال بوده که تا آخر شهریور ماه این رقم به 80 میلیارد ریال می‌رسد.


محمدی افزود: در بخش دام نیز با 34 هزار واحد دامی، پرداختی‌ها 39 میلیارد ریال است که تا 50 میلیارد ریال افزایش می‌یابد.


عضو کارگروه مدیریت بحران استان اردبیل آخرین رقم پرداختی را از محل خسارت وارده به زارعان، باغداران، واحدهای دام و طیور و مرتع 300 میلیارد ریال برشمرد و گفت: در مقابل 76 میلیارد ریال بیمه گذاران ما پرداختی داشتند.


وی ضریب نفوذ بیمه را در استان در بخش زراعت 31 درصد، باغ 35 درصد، دام 13 درصد و مرتع 41 درصد بیان و تصریح کرد: کل ضریب نفوذ بیمه ای بخش کشاورزی ما 25 تا 30 درصد است که در جایگاه استان های برتر قرار داریم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار