کد خبر: ۳۰۹۱۵
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۴
شرکت‌های بیمه بر اساس ویژگی‌های خودرو به لحاظ ایمنی، ویژگی‌های رانندگان با توجه به سوابق، وضعیت اجتماعی و تحصیلات، بیمه‌نامه را بر پایه ارزیابی ریسک راننده و خودرو صادر کنند.

صنعت بیمه -  رئیس کل بیمه مرکزی ایران گفت: پیشنهاد بیمه مرکزی برای اصلاح قانون بیمه شخص ثالث این است که شرکت‌های بیمه بر اساس ویژگی‌های خودرو به لحاظ ایمنی، ویژگی‌های رانندگان با توجه به سوابق، وضعیت اجتماعی و تحصیلات، بیمه‌نامه را بر پایه ارزیابی ریسک راننده و خودرو صادر کنند.
 

به گزارش اکو ویژن محمد امین در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر در مورد اجرای دستور وزیر اقتصاد برای اصلاح بیمه‌نامه شخص ثالث براساس سوابق رانندگان طی 6 ماه گفت: کارگروهی در کمیسیون اقتصادی مجلس در این زمینه تشکیل شده است و اصلاح قانون بیمه شخص ثالث در دست بررسی است.

 

رئیس شورای‌عالی صنعت بیمه کشور با بیان اینکه از تمامی صاحب‌نظران، دانشگاهیان، مدیران، کارشناسان و همه افرادی که با این موضوع مرتبط هستند، مانند وزارت راه برای اظهارنظر در کارگروه مربوطه دعوت به عمل آمده است، افزود: این اظهارنظرها هم اکنون در حال جمع بندی نهایی است. وی با اشاره به اینکه پیشنهادهای بیمه مرکزی برای اصلاح قانون بیمه شخص ثالث وارد اجماع شده است، تصریح کرد: پیشنهاد بیمه مرکزی این بود که به ما اجازه ارزیابی و صدور بیمه‌نامه شخص ثالث داده شود و شرکت‌های بیمه بر اساس ویژگی‌های خودرو به لحاظ ایمنی، ویژگی‌های رانندگان با توجه به سوابق، وضعیت اجتماعی و تحصیلات، بیمه‌نامه را بر پایه ارزیابی ریسک راننده و خودرو صادر کنند.

 

امین با طرح این مطلب که برداشت ما این است که اکثر صاحب نظران و کارشناسان و نمایندگان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس این مسائل را پذیرفتند، در مورد مکانیزم اجرایی اظهار کرد: یکی از مباحث مهم مکانیزم اجرایی است و بررسی می‌شود که در اکثر کشورهای دنیا چگونه به آن عمل می‌شود تا روش‌ها و شیوه‌های اجرایی آن به‌کار گرفته شود، در صورتی که این قانون اصلاح شود اجرای آن برای ما امکان‌پذیر است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار