کد خبر: ۳۱۰۰۳
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۸
مسئول دفتر تجاری عراق در سازمان توسعه تجارت خبرداد:
مسئله بیمه در مورد کامیون‌های سنگین در عراق مغفول واقع شده است.

صنعت بیمه - مسئول دفتر تجاری عراق در سازمان توسعه تجارت از کاهش تعرفه واردات کالاهای ایرانی به صفر تا ۵ درصد خبر داد و می‌گوید: با وجود صادرات روزانه 500 تا 700 کامیون محصولات غذایی ایران به عراق، اما کامیون‌های سنگین در عراق بیمه نمی‌شوند.
 

کامیون‌های سنگین در عراق بیمه نمی‌شوند/ تحویل کالای صادراتی تا لب مرز

مسئول دفتر تجاری عراق در سازمان توسعه تجارت در مورد مشکلات حمل و نقل بین ایران و عراق گفت: مسئله بیمه در مورد کامیون‌های سنگین در عراق مغفول واقع شده است به همین دلیل بازرگانان ایرانی زیر بار مسئولیت ارسال محموله‌های گران‌قیمت پس از مرز ایران نمی‌روند و کالا را در مرز تحویل طرف عراقی می‌دهند. به جز یکی دو مورد برندهای لبنی داخلی که توزیع مویرگی در عراق دارند وحمل مستقیم انجام می‌دهند.

برگزاری 22 نمایشگاه ایرانی در عراق/ به دنبال برگزاری نمایشگاه در بغداد و بصره‌ایم

قربانی فراز در پاسخ به اینکه مسئولان عراقی عنوان می‌کنند که شرکت‌های ایرانی حضور کم‌رنگی در نمایشگاه‌های این کشور برای ارائه محصولات و تبادلات تجاری دارند گفت: در سال 91 و سال 92 هرکدام نزدیک به 22 نمایشگاه تخصصی و اختصاصی در عراق از اقلیم کردستان گرفته تا شهرهای دیگر برگزار کرده‌ایم که نمونه آن نمایشگاه سرامیک در اربیل، نمایشگاه اختصاصی در سلیمانیه عراق، نمایشگاه تجهیزات پزشکی، نمایشگاه فناوری‌های دانش‌بنیان در اربیل، نمایشگاه ساختمان در بصره بوده است.
 

 

منبع خبرگزاری فارس

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار