کد خبر: ۳۱۰۷۹
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۲
مدیرعامل بیمه رازی:
حق بیمه شخص ثالث در تمام دنیا براساس سوابق راننده و ویژگی های آن تعیین می شود.

صنعت بیمه -  دریافت حق بیمه براساس قیمت خودرو نگاهی کمونیستی و سوسیالیستی به این امر است زیرا باید حق بیمه براساس میزان ریسک پذیری راننده تعیین شود.
 

به گزارش اکو ویژن ، یونس مظلومی-مدیرعامل بیمه رازی با تاکید بر اینکه دریافت حق بیمه شخص ثالث براساس قیمت خودرو غیرمنطقی و غیراخلاقی است، گفت: حق بیمه باید براساس میزان ریسک پذیری راننده تعیین شود.

وی با بیان اینکه، بیمه شخص ثالث در تمام دنیا وجود دارد و قانون آن نیز 45 سال پیش در ایران تصویب شده است، اظهار داشت: حق بیمه شخص ثالث در تمام دنیا براساس سوابق راننده و ویژگی های آن تعیین می شود.

به گفته وی، حق بیمه شخص ثالث در سایر کشورها برای افراد جوان و مسن که دارای ریسک بالاتری هستند بیشتر اما برای افراد جا افتاده که میزان ریسک پذیری کمتری دارند، پایین تر است البته علاوه بر این میزان ریسک پذیری راننده و تصادفات گذشته نیز در تعیین حق بیمه تاثیرگذار است.

مدیرعامل بیمه رازی تصریح کرد: این در حالی است که حق بیمه شخص ثالث در ایران براساس قیمت خودرو تعیین می شود و برای مثال اگر فردی خودرو بوگاتی داشته باشد، باید بیشتر از فردی که پراید دارد، حق بیمه بپردازد.

مظلومی به ایرنا گفت: برهمین اساس نحوه تعیین تعرفه حق بیمه در ایران به گونه ای است که اگر کسی پول بیشتری داشته باشد، حق بیمه بیشتر و کسی که کمتر پول داشته باشد، حق بیمه کمتری می پردازد و میزان دریافت حق بیمه هیچ ارتباطی به نحوه رانندگی و یا احتیاط پذیری وی ندارد.

مدیرعامل بیمه رازی افزود: دریافت حق بیمه براساس قیمت خودرو نگاهی کمونیستی و سوسیالیستی به این امر است زیرا باید حق بیمه براساس میزان ریسک پذیری راننده تعیین شود.

به گفته وی، فردی که با احتیاط رانندگی می کند باید حق بیمه کمتری بپردازد و فردی که ریسک بیشتری دارد، عقل حکم می کند که حق بیمه بیشتری نیز پرداخت کند.

گفتنی است محمد ابراهیم امین رئیس کل بیمه مرکزی ایران چندی پیش اعلام کرده بود تعیین قیمت بیمه شخص ثالث توسط شرکت های بیمه براساس قیمت خودرو خلاف است و قوانین و مقررات این اجازه را به ما نمی دهد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار