کد خبر: ۳۱۰۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۹
۳۸ هزار و ۷۰۰ هکتار از باغات استان هم در سال زراعی جاری بیمه شده است.

صنعت بیمه - معاون صندوق بیمه محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: 160 هزار هکتار از اراضی زراعی استان در سال زراعی جاری تحت پوشش بیمه است.

به گزارش  روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، محمدرضا موسی زاده در نشست هماهنگی بیمه محصولات کشاورزی در شهرستان در ملکان افزود: از این میزان 155هزار هکتار مربوط به غلات (گندم وجو) و 5 هزار هکتار نخود و سایر حبوبات است.

وی با اشاره به اینکه 38 هزار و 700 هکتار از باغات استان هم در سال زراعی جاری بیمه شده است، افزود: به علت سرمازدگی بهاره باغات استان بین 20 تا 100 درصد خسارت وارد شده است.

موسی زاده با اعلام اینکه پرداخت غرامت مربوط به زمین های زراعی تا یک ماه دیگر شروع می شود، از پرداخت 440 میلیارد ریالی غرامت به بهره برداران تحت پوشش در سال گذشته خبر داد.

وی با بیان اینکه مبنای پرداخت خسارت در سال جاری مساحت در زمان ارزیابی خواهد بود، از باغداران و زارعان خواست در هنگام ارزیابی در محل زمین خود حضور داشته باشند.

فرماندار شهرستان ملکان نیز با بیان اینکه عده ای بدون اینکه کشاورز باشند و در مزارع و باغات کار کنند، از خدمات بیمه بهره مند شده و حق بهره برداران را پایمال می کنند، بر ضرورت جلوگیری از این اقدام تاکید کرد.

جهانگیر اسکندرزاده با اشاره به خسارت 50 الی 74 درصدی باغات انگور ملکان در اثر سرمازدگی بهاره گفت: غرامت بیمه فقط به میزان اراضی خسارت دیده پرداخت می شود در حالی که خود درخت نیز باید شامل غرامت باشد.

فرماندار شهرستان ملکان افزود: مدت عمل آوری و بازدهی یک اصله درخت مو بعد از سرمازدگی هفت سال است که متاسفانه این موضوع لحاظ نمی شود و باغداران خسارت هفت ساله را متحمل می شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار