کد خبر: ۳۱۲۵۸
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۳
کارگر ساختمانی جدیدی تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.

صنعت بیمه -   با گذشت ۷ماه از سال هنوز بیمه کارگران ساختمانی در محاق است و مجلس نیز به تازگی تغییر در قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را رد کرده است و هنوز مشخص نیست بر اساس آیین نامه اجرایی سالیانه ۲۰۰ هزار نفر کارگر ساختمانی بیمه خواهند شد؟به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی که کارگران ساختمانی منتظر ابلاغ سهمیه بندی بیمه خود بودند محمد حسین زدا, معاون فنی درآمد سازمان تأمین اجتماعی بار دیگراعلام کرد کارگر ساختمانی جدیدی تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.


معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی از رد مصوبه مجلس مبنی بر تغییر قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی از سوی شورای نگهبان خبر داد و گفت: این قانون مجددا برای رفع ایرادات شورای نگهبان به کمیسیون اصلی مجلس بازمی گردد.


محمدحسین زدا با بیان این مطلب افزود: شورای نگهبان نسبت به این قانون سه ایراد گرفت که یکی از آنها این بود که منابعی که برای اجرایی شدن بیمه کارگران ساختمانی در نظر گرفته شده قبلا برنامه ای برای آن دیده شده بود و نمی توان مجددا برنامه دیگری در نظر گرفت به همین دلیل آن را مغایر با اصل 75 قانون اساسی دانست و با آن مخالفت کرد.


وی به دومین ایراد شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: در این قانون عنوان شده که 20 درصد سهم کارفرما که معادل 12 درصد مجموع عوارض و درآمد ناشی از صدور پروانه ساختمان به شهرداری می باشد پرداخت کرده است در حالی که شورای نگهبان عنوان کرده که این تبصره نامفهوم است به همین دلیل به آن ایراد گرفت.


به گفته معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی ایراد دیگر نیز مربوط به این است که در قانون عنوان شده صدور پروانه ساخت فقط از سوی شهرداری انجام می گیرد در حالی که به جز شهرداری مناطق آزاد و غیره نیز نسبت به صدور پروانه اقدام می کنند بنابراین این تبصره نیز مورد قبول واقع نگردید.


وی با اشاره به اینکه مصوبه مجلس پس از رد شورای نگهبان به کمیسیون اصلی مجلس که بهداشت است باز می گردد گفت در این کمیسیون مجددا باید نسبت به رفع ایرادات این نهاد اقدام شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار