کد خبر: ۳۱۲۸۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۵
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خانه سازی ایران خبر داد:
برخی بانک‌های خصوصی و موسسات مالی اعتباری که برای همکاری با شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ابراز تمایل کرده‌اند.

صنعت بیمه -  مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خانه‌سازی ایران از مذاکره با شرکت‌های معتبر آلمانی، چینی، استرالیایی، ترکیه‌ای و کره‌ای برای همکاری در اجرای پروژه‌های مختلف خبر داد.به گزارش اداره‌کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، علی مقدس‌زاده یکی از استراتژی‌های شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ایران را بهره‌گیری از منابع مالی خارج از سازمان تأمین‌اجتماعی و مشارکت با بخش خصوصی اعم از داخلی و یا خارجی اعلام کرد.


وی افزود: در این راستا بنا به درخواست شرکت‌هایی از کره جنوبی، آلمان، ترکیه، چین، استرالیا و برخی کشورهای عربی و همچنین شرکت‌های سرمایه‌گذاری برخی بانک‌های خصوصی و موسسات مالی اعتباری که برای همکاری با شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ابراز تمایل کرده‌اند مذاکره نموده و در حال بررسی پیشنهادات ارایه شده هستیم.


مقدس‌زاده اضافه کرد: برای پروژه‌های ناتمام و پروژه‌های جدید تعریف شده شرکت خانه‌سازی ایران مبلغی بالغ بر 19500 میلیارد ریال برآورد هزینه کرده‌ایم و یکی از برنامه‌های ما برای اتمام پروژه‌ها، همکاری با شرکت‌های معتبر ساخت و ساز و جذب سرمایه‌گذار داخلی یا خارجی است.


مقدس‌زاده امضای تفاهم نامه همکاری میان شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ایران و شرکت آلمانی هاسپیتالی که در حوزه ساخت و تجهیز بیمارستان فعالیت دارد را از جمله مقدمات انجام شده برای احداث بیمارستان با استفاده از تکنولوژی نوین اعلام کرد.


وی از امضای تفاهم‌نامه‌ای میان دو طرف برای همکاری و مشارکت در ساخت و تجهیز بیمارستان خبر داد و گفت: نمایندگان شرکت هاسپیتالی برای همکاری در ساخت بیمارستان و آموزش نیروی انسانی اعلام آمادگی کرده‌اند.


مقدس‌زاده شرکت استرالیایی کانریتک را از دیگر شرکت‌های طرف مذاکره برای مشارکت در پروژه‌های در دست ساخت اعلام کرد و گفت: با همکاری این شرکت علاوه بر سرمایه‌گذاری و مشارکت در طراحی و ساخت می‌توانیم در انتقال تکنولوژی و سیستم توسعه پایدار به کشور نیز موثر باشیم.


وی از تمایل شرکت استرالیایی کانریتک  برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های سازمان تأمین‌اجتماعی خبر داد و یادآور شد: از آن جا که بخش عمده‌ای از جمعیت ایران تحت پوشش این سازمان قرار دارند و سازمان تأمین‌اجتماعی نیز دارای مزیت‌های فراوان است، همکاری با شرکت‌ها و موسسات وابسته به تأمین‌اجتماعی برای شرکت‌های معتبر خارجی جذابیت فراوانی دارد.


مقدس‌زاده همچنین از مذاکره با شرکت  ساینامک چین و "FTE" کره جنوبی برای همکاری در اجرای پروژه‌های مختلف خبر داد و گفت: شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ایران آمادگی دارد علاوه بر پروژه‌های در دست اجرای خود،  برای شروع پروژه‌های جدید نیز اعلام آمادگی شرکت‌های معتبر خارجی را بررسی نماید.


مقدس‌زاده از بررسی مشارکت شرکت‌های طرف مذاکره در پروژه هایی نظیر شمس تبریز و بهاران شیراز خبر داد و اظهار امیدواری کرد که این کار زمینه ارتقاء فعالیت این شرکت و جذب سرمایه‌گذاری خارجی در پروژه‌های بزرگ را فراهم کند.


وی هم چنین از حضور مدیران ارشد سازمان تأمین‌اجتماعی در جلسات مشترک با شرکت‌های خارجی خبر داد و افزود: در صورتی که شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ایران نسبت به انعقاد قرارداد با شرکت‌های خارجی اقدام کند، سازمان تأمین‌اجتماعی ضامن تعهدات شرکت خواهد بود.
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار