کد خبر: ۳۱۲۸۹
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۲
نماینده مجلس:
کاهش ۲۰ تا ۵۰ درصدی حقوق کارمندان بازنشسته دولتی، نیشخند زدن به زحمات چندین ساله این قشر بی‌دعای جامعه است.

صنعت بیمه -   نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرایی شدن کاهش حقوق بازنشستگی کارمندان دولت زیرپوشش صندوق تامین‌اجتماعی، اوج بی‌عدالتی‌وخطایی نابخشودنی است.

نادر قاضی پور در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: زیبنده جامعه اسلامی نیست که در آن به قشر مظلوم و زحمتکش جامعه ستم شود و از حق طبیعی خویش بازماند.

وی اظهار کرد: کارمندان دولت درکنار تحمل مشکلات زندگی و خدمت صادقانه، چشم امیدشان به دریافت حقوق بازنشستگی در آینده است و اگر این امید از آنان گرفته شود بدون شک تبعات ناخوشایندی در انتظار متولیان امر خواهد بود.

این نماینده مجلس گفت: کاهش 20 تا 50 درصدی حقوق کارمندان بازنشسته دولتی، نیشخند زدن به زحمات چندین ساله این قشر بی ادعای جامعه است.

قاضی پور افزود: با اجرایی شدن بخشنامه کاهش حقوق بازنشستگی کارمندان دولت، برخی مسوولان دانسته یا ندانسته عدالت را زیرپا گذاشته و حق آنان را نادیده گرفته اند.

وی گفت: درحالی که دولتها در دیگر کشورها بازنشستگان را تحت حمایت قرار داده و علاوه بر پرداخت حقوق کامل، برای آنان تورهای تفریحی برگزار می کنند؛ در کشور ما بخشنامه کاهش حقوق بازنشستگی اجرا می شود، با چنین وضعی چگونه می خواهیم همپای دنیای امروز حرکت کنیم.

قاضی پور خطاب به مسوولان اظهارکرد: اشتباهی که در گذشته انجام و با مخالفت نمایندگان مجلس روبه رو شد؛ چرا باید بار دیگر تکرار شود.

این نماینده مجلس گفت: با اجرایی شدن این بخشنامه روح ناامیدی در جامعه کارمندان کشور دمیده و انگیزه فعالیت از آنان گرفته می شود و این وضع به معنی توقف رشد کشور است.

اخیرا بخشنامه کاهش حقوق بازنشستگی 600 هزار کارمند دولتی زیرپوشش سازمان تامین اجتماعی با امضای محمود عسکری آزاد جانشین معاون نظارت و راهبردی رییس جمهوری امضا و اجرایی شده است.

پیشتر سال 88 در دولت قبلی این بخشنامه صادر شده بود که به دلیل مغایرت آن با قوانین و مقررات و مخالفت نمایندگان مجلس شورای اسلامی به علت تضیع حقوق کارمندان دولت ، باطل شده بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار