کد خبر: ۳۱۳۲۹
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۵
مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزی اردبیل:
کشاورزان تولیدکننده گندم و جو در مناطق گرمسیر تا ۱۵ آبان ماه و تا سردسیر تا ۳۰ آذرماه فرصت دارند.

صنعت بیمه -  مدیرعامل صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان اردبیل گفت: کشاورزان استان اردبیل در پوشش بیمه ای محصولات متنوع کشاورزی تاخیر و تعلل نکنند چرا که تا آخر آذرماه فرصت پوشش بیمه ای برای آنها وجود دارد.به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، ‌عادل محمدی عصر امروز در جلسه مشترک مدیران جهاد کشاورزی در اردبیل اظهار کرد: ما در سال زراعی گذشته و تا به امروز 500 میلیارد تومان غرامت از محل وقوع خشکسالی و سرمازدگی به زارعان و باغداران پرداخت کردیم که البته بخشی از آن تا 15 روز آینده به حساب فعالان این بخش واریز می شود.


وی با اشاره به آغاز کشت محصولات متنوع زراعی اعم از غلات، حبوبات و دانه های روغنی گفت: کشاورزان تولیدکننده گندم و جو در مناطق گرمسیر تا 15 آبان ماه و تا سردسیر تا 30 آذرماه فرصت دارند تا با مراجعه به نمایندگی شرکت بیمه کشاورزی محصولاتشان را تحت پوشش بیمه ببرند.


مدیرعامل صندوق بیمه محصولات کشاورزی اردبیل بیان کرد: کلزاکاران تا 15 مهرماه در مناطق گرمسیر و تا 15 آبان ماه در مناطق سردسیر و تولیدکنندگان حبوبات تا 23 آذرماه فرصت دارند تا نسبت به پوشش بیمه ای محصولات خود اقدام کنند.


محمدی تصریح کرد:‌ باغداران نیز تا پایان فصل پاییز باید اقدام به پوشش بیمه ای باغات خود کنند که این فرصت قابل تمدید نیست و موکول کردن این پوشش بیمه ای به روزهای آخر مشکلات و تنگناهایی را برای خود تولیدکنندگان بخش کشاورزی فراهم می‌آورد.


وی با اشاره به تداوم خشکساتی در نیمه نخست امسال و استمرار آن در دو ماه پاییز افزود: ‌گزارش های هواشناسی حکایت از نرمال بودن بارندگی ها در پاییز دارد که انتظار می رود با بارش های مناسب فصلی کشت و زرع خوبی را به همراه تولید محصولات متنوع شاهد و ناظر باشیم.


محمدی اظهار کرد: صندوق بیمه کشاورزی در تلاش است تا موانع احتمالی را در این زمینه برطرف کرده و یک حرکت خوب گرایش زارعان و باغداران و حتی دامداران به پوشش کامل محصولاتشان حتی با وجود مناسب بودن شرایط جوی و بارندگی ها فراهم بیاورد.


مدیرعامل صندوق بیمه محصولات کشاورزی اردبیل خاطرنشان کرد: در تمام شهرستان ها کارگزاری ها و مراکز خدمات بیمه محصولات کشاورزی فعال است و سعی و تلاش می کنند تا با اقدامات مناسب زمینه حرکت اطمینان بخشی را برای تولیدکنندگان فراهم آوردند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار