کد خبر: ۳۱۳۳۸
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۶
پرداخت خسارت۴۵۰۰ برابر حق بیمه
یک دستگاه تریلرشرکت حمل ونقل معین کرمان که نزد بیمه ایران دارای بیمه نامه بیمه مسئولیت بود.

صنعت بیمه - شرکت سهامی بیمه ایران دریک پرونده خسارتی 4500 برابر حق بیمه دریافتی به بیمه گذار خود غرامت پرداخت کرد.


به گزارش روابط عمومی بیمه ایران ، در پی اعلام سرقت محموله مفتول مسی به وزن 23 هزار و600 کیلوگرم و به ارزش پنج میلیارد ریال از یک دستگاه تریلرشرکت حمل ونقل معین کرمان که نزد بیمه ایران دارای بیمه نامه بیمه مسئولیت بود ، به سرعت پرونده ای در شعبه استان کرمان تشکیل و مراحل رسیدگی و تکمیل آن آغاز شد.


بر اساس نظر کارشناسان مسئولیت شرکت سهامی بیمه ایران و دستگاه های ذیربط پس از کسر فرانشیز ده درصدی طبق بیمه‌نامه موجود چهارمیلیارد و پانصد میلیون ریال به شرکت ترانسفورزرنگان مالک این محموله به عنوان غرامت پرداخت شد.


مدیر بیمه ایران استان کرمان درباره پرداخت این خسارت به زیان دیده گفت : شرکت حمل ونقل معین کرمان از بیمه‌گذاران خوب بیمه ایران است و همه بیمه‌نامه‌های مسئولیت خود را از این شرکت دریافت می‌کند و این محموله نیز نزد ما بیمه شده بود.


حسن عماد آبادی با اشاره به اینکه این محموله سرقت با پرداخت حق بیمه بسیار ناچیزنزد شرکت سهامی بیمه ایران بیمه شده بود، افزود:‌ بیمه گذاربابت صدور بیمه نامه مسوولیت این محموله یک میلیون ریال حق بیمه به بیمه ایران پرداخت کرده است که هنگام بروز خسارت 4500 برابرحق بیمه غرامت دریافت کرد که در نوع خود قابل توجه است.


وی ادامه داد:خوشبختانه امروزه شرکت های حمل ونقل پیش از بارگیری محموله های خود را از مبداء تا مقصد بیمه می کنند وضریب نفوذ این بیمه نامه درایران به نسبت سایررشته ها قدری بالاتر است اما هنوز با استانداردهای جهانی فاصله زیادی داریم.


به گفته وی دراین مورد نیز مسئولان این شرکت حمل و نقل با آینده نگری درست برای خریداری بیمه نامه مسئولیت اقدام و با پشتوانه بیمه ای این خطر را پشت سرگذاشتند.


مدیر بیمه ایران استان کرمان با اشاره به اینکه دسترنج یک سال تولید کننده یا حتی وسایل زندگی خانواده ها همه روزه در قالب محموله های بار درجاده ها درمعرض خطر سرقت،آتش سوزی و تصادف است ، تاکید کرد : باید استفاده از بیمه‌نامه‌های مسئولیت متصدیان حمل ونقل در کشور همانند بیمه نامه های شخص ثالث الزامی شود تا با اطمینان خاطر و پشتوانه بیمه ای درجاده های برون شهری نسبت به حمل کالا و خدمات اقدام کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار