کد خبر: ۳۱۴۵۱
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۵
سازمان بیمه سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی زیر مجموعه‌ای به نام دفتر بیمه‌های تکمیلی برای نظارت و کنترل بیمه‌های تکمیلی دارد که این دفتر نیز از این اقدام اطلاعی ندارد.

صنعت بیمه - نماینده دندانپزشکان در نظام پزشکی تهران بزرگ از پوشش بیمه‌ تکمیلی اقدامات زیبایی دندانپزشکی در حالی‌که به گفته وی بخش زیادی از مردم با مشکلات اساسی و فاجعه‌بار دندانپزشکی مانند آبسه دندان، پوسیدگی و درد دست به گریبانند انتقاد کرد.
 

علی یزدانی، نماینده دندانپزشکان در نظام پزشکی تهران بزرگ در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: سندیکای شرکت بیمه‌های تجاری بدون اطلاع و تایید وزرات بهداشت در صدد است چند فعالیت دندانپزشکی را که در اغلب موارد جنبه زیبایی دارد را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهد و در این راستا به بیمه دانا، معلم و ایران ابلاغ کرده‌اند که بر اساس آن لمینیت، ارتودنسی و ایمپلنت تحت پوشش بیمه‌های تکمیلی می‌رود.

 

تبعیض بین دندانپزشکان متخصص و عمومی

وی گفت: مساله دیگر در این اقدام این است که اعلام کرده‌اند فقط دندانپزشکان متخصص می‌توانند این‌کار را انجام دهند حال آنکه عمده دندانپزشکان کشور را دندان‌پزشکان عمومی تشکیل داده‌اند در حالی که این اقدام با وجود توانایی پزشکان عمومی تبعیضی بر قشر بزرگی از دندان‌پزشکان است.

یزدانی تصریح کرد: در این قانون آمده است در مناطقی که دندانپزشک متخصص وجود نداشته باشد دندان‌پزشک عمومی می‌تواند این اقدامات را انجام داده است که این خود نیز تبعیضی کامل را در پی دارد.

نماینده دندانپزشکان در نظام پزشکی تهران بزرگ افزود: در شرایطی که بخش زیادی از مردم به علت مشکلات مالی نمی‌توانند حتی به علت آپسه کردن دندان و پوسیدگی به دندانپزشک مراجعه کنند و درد دندان را تحمل می‌کنند، پرداختن بیمه‌های تکمیلی به کارهایی که اغلب به عنوان اقدامات زیبایی محسوب می‌شود بدون مشاوره با وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت جامعه صلاح نیست.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام سندیکای شرکت بیمه‌های تجاری در حالی است که سازمان بیمه سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی زیر مجموعه‌ای به نام دفتر بیمه‌های تکمیلی برای نظارت و کنترل بیمه‌های تکمیلی دارد که این دفتر نیز از این اقدام اطلاعی ندارد.
 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار