کد خبر: ۳۱۴۹۳
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۰
در پرونده تامین اجتماعی حتی یک ابسیلون خلاف قانون رخ نداده و حتی یک مورد هم از سوی مراجع مختلف گزارش نشده است.

صنعت بیمه -  مرتضوی با تاکید بر اینکه هیچ تخلفی در تامین اجتماعی صورت نگرفته، گفت: این پرونده را به هر مرجعی همچون حفاظت اطلاعات قوه قضائیه و وزارت اطلاعات ارجاع دهند حقیقت بیشتر روشن می‌شود و ما استقبال می‌کنیم.به گزارش افکارنیوز، سعید مرتضوی مدیرعامل سابق سازمان تامین اجتماعی در حاشیه مراسم ختم والده آیت‌الله هاشمی شاهرودی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سئوالی درباره آخرین وضعیت پرونده خود اظهار داشت: از آقای جعفری دولت آبادی بپرسید.وی در واکنش به اصرار خبرنگاران مبنی بر بیان آخرین وضعیت پرونده‌اش، گفت: بحثی در این رابطه وجود ندارد، ما پاسخ داده‌ایم و منتظر تصمیم هستیم.

مدیرعامل سابق سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به این سئوال که آیا پرونده شما به وزارت اطلاعات ارجاع شده است، پاسخ داد: آن چیزی که آقای ترک‌همدانی گفته‌اند این است که پرونده را به حفاظت اطلاعات قوه قضائیه داده‌اند تا رسیدگی شود و آنها هم در حال رسیدگی هستند.

 

آقای ترک همدانی از آن تیپ وکلایی هستند که اعتقاد دارند حفاظت اطلاعات قوه قضائیه صلاحیت ورود و تحقیق در هیچ پرونده قضائی را ندارد. از این جهت مدعی هستند که حفاظت اطلاعات قوه قضائیه صلاحیت ندارد و این پرونده باید به وزارت اطلاعات ارجاع شود. اما هم ما و قوه قضائیه معتقدیم براساس قانون اساسی و اصول مصرحه‌ آن، رئیس قوه قضائیه حق دارد، هم حفاظت اطلاعات قوه قضائیه را تشکیل دهد و هم پرونده هایی را که مدنظر دارد برای انجام تحقیقات به این مجموعه ارجاع دهد تا تحقیقات لازم انجام شود.


وی افزود: پرونده هایی به این مجموعه ارجاع می‌شود و تحقیقات لازم را انجام می‌دهد و گزارشات لازم را ارائه می‌کند. حفاظت اطلاعات قوه قضائیه به پرونده‌های بسیار مهم‌تری نیز رسیدگی کرده است و تمام مجموعه‌ها گزارشات آن را پذیرفته‌اند. اما آقای ترک همدانی مدعی هستند که حفاظت اطلاعات قوه قضائیه صلاحیت رسیدگی به این پرونده را ندارد. ما بحثی نداریم چرا که می‌دانیم در پرونده تامین اجتماعی حتی یک ابسیلون خلاف قانون رخ نداده و حتی یک مورد هم از سوی مراجع مختلف گزارش نشده است.مرتضوی با تاکید بر اینکه هیچ تخلفی در سازمان تامین اجتماعی صورت نگرفته است، تصریح کرد: این پرونده را به هر مرجعی همچون حفاظت اطلاعات قوه قضائیه، وزارت اطلاعات و... ارجاع دهند حقیقت بیشتر روشن می‌شود و ما از این مسئله استقبال می‌کنیم. ما هیچ دخالتی در این پرونده نداریم و شعبه ۹ دیوان عدالت اداری در حال رسیدگی به این پرونده است هر زمانی که رای صادر شود، نتیجه مشخص می‌شود و من توضیح دیگری ندارم.وی در پاسخ به سئوالی پیرامون تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین اجتماعی، اظهار داشت: من پیش از این در این رابطه توضیح داده‌ام، تحقیق و تفحص مجلس بیان می‌کند که ما ۱۳۷ شرکت به بابک زنجانی واگذار کرده‌ایم. ما می‌گوییم اشکالی ندارد و می‌توان در شعار و تبلیغات، هر ادعایی را طرح کرد. ما از بازپرس خواسته‌ایم که اسناد واگذاری یکی از شرکت‌ها را ارائه دهد، آنها (مجلس و دادستانی) همچنین ادعا می‌کنند که ما ۱۰ فقره زمین به یک مجموعه داده‌ایم اما حتی یک سند هم ارائه نکرده‌اند."مسئله دیگری که مطرح می‌کنند، دادن ۱۵۰ میلیون تومان به صدا و سیما است در حالی که صدا و سیما حساب و کتاب دارد و شماره حساب‌هایش مشخص است. بررسی این موضوعات نشان داد که همه این ادعاها دروغ بود. حتی اگر یک مورد واگذاری یا پرداخت غیرقانونی پیدا کردند، اسناد آن را بیاورند تا ما پاسخ دهیم."مرتضوی درباره پرونده کهریزک نیز بیان کرد: این پرونده در شعبه ۹ دادگاه دیوان عالی کشور در حال رسیدگی است اما قضات دیوان عالی کشور هنوز تصمیم نهایی را نگرفته‌اند و دیوان عالی کشور به عنوان بالاترین مرجع قضایی هر تصمیمی بگیرد ما بر روی چشم می‌گذاریم و آن را اجرا می کنیم.وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا در جلسات ساختمان ولنجک شرکت می‌کنید یا نه خاطرنشان کرد: من فقط به ملاقات آقای احمدی نژاد می‌روم و فقط برای دیدن وی به ساختمان ولنجک می روم.

 

مرجع : تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار