کد خبر: ۳۱۴۹۹
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۸
هاشمی شاهروردی در جمع خبرنگاران
ارسال پرونده به وزارت اطلاعات، به درخواست وکیل شاکیان بوده است.

صنعت بیمه -   رییس سابق سازمان تامین اجتماعی با این ادعا که در دوره مدیریت وی در این سازمان کوچکترین خلافی رخ نداده است، گفت: ارسال پرونده به وزارت اطلاعات، به درخواست وکیل شاکیان بوده است.به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سعید مرتضوی امروز در حاشیه مراسم ختم مادر آیت الله سید محمود هاشمی شاهروردی در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت پرونده خود افزود: به دادسرا رفته و جواب داده ایم و منتظر تصمیم گیری هستیم.وی درباره اینکه برای حضور در دادسرا یا صدور حکم درباره پرونده اش زمان دیگری مشخص شده است یا خیر؟ گفت: خیر. زمان دیگری مشخص نشده است.

مرتضوی در پاسخ به این سوال که گفته می شود پرونده به وزارت اطلاعات رفته است، عنوان کرد: این طور نبوده است، پرونده تامین اجتماعی را به حفاظت اطلاعات قوه قضاییه داده اند تا رسیدگی کند، آنها هم در حال رسیدگی هستند و گزارش می دهند.

وی ادامه داد: وکیل «ترک همدانی» از جمله افراد و وکلایی هستند که اعتقاد دارند حفاظت اطلاعات قوه قضاییه صلاحیت ورود و تحقیقات در هیچ پرونده قضایی را ندارد. از این جهت مدعی اند که پرونده باید به وزارت اطلاعات یا مراجعی که صلاحیت دارند، ارسال شود.این متهم یادآور شد: ما و قوه قضاییه معتقدیم که براساس صراحت اصول قانون اساسی، رییس قوه قضاییه حق دارد که هم حفاظت اطلاعات قوه قضاییه را تشکیل بدهد و هم پرونده هایی را که مورد نظرشان است برای انجام تحقیقات به این مجموعه بفرستند.مرتضوی یادآور شد: بیش از یک دهه است که حفاظت اطلاعات قوه قضاییه در حال کار است و پرونده های قضایی به آنجا ارجاع و تحقیقات انجام می شود و گزارش می دهند. این حفاظت پرونده های بسیار مهم تر از این را هم رسیدگی کرده و گزارش داده است.وی با بیان این که دادگاه و دیوان عالی کشور مجموعه هایی که سلسله مراتب هستند، این رسیدگی ها را قبول دارند، افزود: این آقای وکیل ادعا دارد که حفاظت اطلاعات قوه قضاییه صلاحیت ندارد و پرونده باید به وزارت اطلاعات فرستاده شود.رییس سابق سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: در پرونده تامین اجتماعی هیچ خلاف قانون رخ نداده است و من از حفاظت اطلاعات قوه قضاییه، وزارت اطلاعات و یا هر مرجعی بخواهند تحقیقات بیشتری داشته باشند تا حقیقت روشن می شود، استقبال می کنم.

خبرنگاری از مرتضوی پرسید: شما در حالی می گویید که در تامین اجتماعی تخلفی صورت نگرفته که گزارش تحقیق و تفحص مجلس بیانگر تخلفات گسترده این سازمان در دوره مدیریت شما است نظرتان در این باره چیست؟این متهم اظهار داشت: من قبلا در این باره توضیح داده ام. در این گزارش گفته شده ما 137 شرکت را به بابک زنجانی داده ایم. ما می گوییم اشکال ندارد. آقای بازپرس شما یک سند شرکتی که واگذار شده است را بیاورید. الان هم که بابک زنجانی حدود یکسالی است که به زندان رفته است.مرتضوی ادامه داد: حتی اگر یک شرکت از تامین اجتماعی به بابک زنجانی واگذار شده، سند آن را بیاورید. یا می گویند ما 10 رقم زمین را به یک مجموعه داده ایم. ما می گوییم دروغ است. اگر یک متر زمین در دوره من بفروش رفته سند آن را بیاورید.وی اضافه کرد: یا می گویند ما 150 میلیون به صدا وسیما داده ایم در حالی که حساب وکتاب صداوسیما روشن است و حساب تامین اجتماعی هم مشخص است. بررسی کردند و دیدند دروغ است. اگر یک مورد دیدند که پرداخت و واگذاری غیر قانونی وجود دارد، سند بیاورند تا پاسخ دهیم.متهم پرونده کهریزک همچنین در باره آخرین وضعیت این پرونده گفت: این پرونده در شعبه 9 دیوان عالی در حال رسیدگی است و هنوز قضات دیوان عالی کشور در این مورد تصمیمی نگرفته اند. هر تصمیمی که دیوان عالی کشور به عنوان بالاترین مرجع قانونی کشور بگیرد، روی چشم می گذاریم و اجرا می کنیم.مرتضوی از مفتوح بودن پرونده «ف.ل» خبر داد و در عین حال گفت: در جریان آن نیستم.وی در پاسخ به این سوال که آیا در جلسات ولنجک احمدی نژاد برای انتخابات پیش روی مجلس شرکت می کنید، گفت: بنده هر از چندگاهی به دیدار آقای احمدی نژاد می روم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار