کد خبر: ۳۱۵۸۳
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۴
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی:
بیمه سلامت ایرانیان هر روز پویاتر شده است.

صنعت بیمه -  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سازمان تأمین اجتماعی در طرح تحول نظام سلامت ۱۲ هزار میلیارد تومان هزینه کرده است و در عین حال اصلاحات ساختاری در بیمه و مدیریت هزینه لازم است تا نابسامانی در دریافت تعرفه کنترل شود.
 

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی ربیعی در اجلاس رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی با موضوع ابلاغ فاز سوم طرح تحول نظام سلامت در وزارت بهداشت گفت:‌ وقتی فاقد برنامه‌ هدفمند باشیم نابرابری‌ها کم نمی‌شوند و عدالت اجتماعی گسترش نمی‌یابد و در کنار آن فقر و بیکاری کم نمی‌شود.

وی افزود:‌ طرح تحول نظام سلامت اولویت دولت است و محرومیت و فقرزدایی و توجه دولت به اعتبارات سلامت به عنوان یک سرمایه‌گذاری مطرح شده است بنابراین همه اقدامات برای اجرای موفق طرح باید انجام شود.

ربیعی گفت: همه باید کار کنیم تا طرح موفق شود و اصلاحات اساسی پیش‌رو داشته باشیم و این در حالی است که کتاب ارزش نسبی خدمات یکی از اقدامات اساسی برای اجرای طرح است البته هزار روز بیشتر فرصت نداریم و باید برای بهبود وضعیت پیش برویم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:‌ به رغم تمایلات اولیه و بزرگنمایی‌هایی که شد این طرح در جایگاه خود نشست و ما با تمام توان در کنار آن هستیم.

وی گفت: سازمان تأمین اجتماعی 12 هزار میلیارد تومان در این بخش هزینه کرده، بیمه سلامت ایرانیان هر روز پویاتر شده است و 8 جلسه اصلی در شورای عالی بیمه تشکیل داده‌ایم که در دولت قبلی فقط یک جلسه بود.

ربیعی ادامه داد: بدهی 10 ماهه بیمه را با یکی دو ماه تأخیر به‌روز کرده‌ایم و علاوه بر افزایش اعتبار دفترچه بیمه شرایط گردش مالی برای تحرک بیمه‌ها را آماده کرده‌ایم.

وی ادامه داد:‌ اصلاحات ساختاری به همراه مدیریت هزینه باید انجام شود تا از نابسامانی در دریافت تعرفه جلوگیری شود همچنین شرایط عقد قرارداد هماهنگ، وجود سه گزینه دفترچه، کارت سلامت و بدون کارت در دستور کار قرار گرفته است.

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار