کد خبر: ۳۱۵۹۰
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۸
بیماران ۹۰ درصد قیمت داروها را دولت از طریق بیمه ها یا طرح تحول سلامت پرداخت میکند و ۱۰ درصد باقی مانده نیز برای برخی مردم زیاد است.

صنعت بیمه -  وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه هیچ کدام از اقلام دارویی تولید داخل گران نشده و حتی داروهای خارجی نیز کاهش قیمت پیدا کرده است ، گفت: در برخی موارد متأسفانه بیمه ها تعهدات خود را کم کرده اند که باعث شد مردم فکر کنند قیمت داروها افزایش دارد.


به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ؛ سیدحسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: همچنان بر عهد خود استواریم و وزارت بهداشت از دستگاه هایی است که در این زمینه به تعهدات خود عمل کرده است.


وی درباره نحوه افزایش حقوق گروه های مختلف غیرپزشک بیمارستان ها گفت: این موضوع از اغاز کار مورد توجه ما بوده است و البته همه دولت ها به آن توجه داشته اند.


وزیر بهداشت با تاکید بر این که در روز میلاد حضرت امام رضا(ع) مبلغی برای افزایش حقوق پیراپزشکان ، پرستاران ، بهیاران ، گروه های آزمایشگاهی ، رادیولوژی و ماماها اختصاص یافت ، گفت: برای تغییر ضرایب حقوقی این گروه کارگروهی خاص مشخص شده است تا در این زمینه تجدید نظر کند که تا 20 روز آینده نتایج آن اعلام خواهد شد.


وی درباره بیماران صعب العلاج نیز گفت: درباره این بیماران 90 درصد قیمت داروها را دولت از طریق بیمه ها یا طرح تحول سلامت پرداخت میکند و 10 درصد باقی مانده نیز برای برخی مردم زیاد است.


قاضی زاده هاشمی افزود: در صدد هستیم در نیمه دوم سال در قالب مددکاری بیمارستان ها به مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد و قشر آسیب پذیر در این زمینه کمک بیشتری کنیم.


وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی درباره برخی شایعات مبنی بر وجود نیترات در آب تهران هم گفت: متأسفانه مدتی است در حوزه غذا اظهارنظرهایی میشود که صحیح نیست و بیشتر برای نگران کردن مردم است.


وی با تاکید بر اینکه مردم نیاز به آرامش دارند و هر روز نباید اعصاب و روان آنها را به هم زد ، گفت: آب تهران اگر مشکلی داشته باشد سازمان غذا و دارو موظف به اعلام آن است و برخورد قانونی را انجام خواهد داد.


وزیر بهداشت درباره برند شدن بیمارستان های ایرانی گفت: این موضوع به همت بخش خصوصی بستگی دارد.


وی افزود: اگر بیمارستان های زنجیره ای در کشور راه بیفتد و به سمت بیمارستان های چند هزار تخت خوابی برود قطعاً این موضوع اتفاق خواهد افتاد.


وزیر بهداشت با بیان این که دولت در این زمینه در یک سال گذشته با اصلاح تعرفه های ویزیت ، پاراکلینیک و حق‌العلاج‌ها به کمک بخش خصوصی آمده است ، گفت: با پیگیریهای دولت ، سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت اقتصادی است و آرزو داریم بیمارستانهای ما صاحب برند شوند.


خبرنگاری درباره مضر بودن پارازیت ماهواره ها پرسید که وزیر بهداشت پاسخ داد: هر نوع پارازیت حتی موبایل هایی که استفاده میکنیم از نظر وزارت بهداشت مضر است.


وی با اشاره به این که در همین زمینه کارگروهی در اوایل دولت یازدهم تشکیل شد ، گفت: مواردی که در تهران اندازه گیری کردیم مشخص شد در یک تا دو نقطه زیراستانداردهای لازم است که تذکر هم داده شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار