کد خبر: ۳۱۵۹۴
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۱
وزیر بهداشت:
برنامه ای برای حمایت از بیماران سرطانی که به زودی اعلام خواهد شد.

صنعت بیمه -  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون 90 درصد هزینه بیماران صعب‌العلاج را دولت پرداخت می‌کرد اما با توجه به گرانی هزینه باقی مانده برای مردم 10 درصد موجود هم حذف خواهد شد.


به گزارش خبرنگار دولت "خبرگزاری دانشجو"، هاشمی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در نشست هیئت دولت با خبرنگاران که ظهر امروز برگزار شد، با اشاره به نحوه پرداخت گروه پزشکی اظهار داشت: این مهم از شروع کار دولت همواره مورد توجه بوده و اگرچه که پزشکان عهده دار حوزه سلامت هستند ولی در ارتباط با همه گروهها فکر شده و همچنین در مورد پیراپزشکان، بهیاران و ماماها نیز تغییراتی در طول یک سال گذشته اتفاق افتاده است.


 
هاشمی افزود: همزمان با تولد علی بن موسی الرضا(ع) هفت میلیارد تومان به گروه های مختلف پرداخت شده و تا بیست روز آینده هم تجدیدنظری در ضرایب می شود تا به نحوی عمل کنیم و بار کاری ایجاد شده رضایت نسبی به دنبال داشته باشد.


 
وزیر بهداشت در مورد گران شدن دارو در کشور اظهار داشت: وزارت بهداشت از جمله دستگاه های بود که به گفته های خود عمل کرد و تا امروز هیچ کدام از اقلام دارویی گران نشده و داروهای خارجی هم افزایش نداشته است لذا برعهدی که داشتیم استواریم و باید حواسمان به تولیدکننده‌ها باشد تا آسیب نبینیم.


 
وی در مورد حمایت از بیماران صعب العلاج گفت: آنگونه که جهت حمایت از این گروه در طرح سلامت فکر میکردیم موفق نبودیم واشکالاتی بر منابع بود که نتوانستیم خدمت کنیم اما بی توجه هم نبودیم، 90 درصد بیماران صعب العلاج را دولت پرداخت میکند اما ده درصد باقیمانده هم برای مردم گران خواهد بود لذا تلاش می کنیم در نیمه دوم سال در قالب مددکاری در بیمارستان ها کمک های لازم را انجام دهیم.


 
وزیر بهداشت در مورد بحث لبنیات و ضرورت های پیگیری نسبت به موارد بیان شده در مورد آن اضافه کرد: ما مسئول سلامت مردم هستیم تا طبق استانداردها همه چیز سالم باشد کما اینکه در این بخش رودروایسی وجود ندارد و تا آنجایی که ما تشخیص بدهیم جلوی تخلفات را خواهیم گرفت البته عده قلیل در این میان وجود داشته اند اما خوشبختانه تالم از ماست و شیر حذف شد و الان همه چیز پاک و قابل استفاده است.


 
وی افزود: گروه ها را چند برابر کردیم و نظارت ها تشدید شده لذا از منابع امنیتی نیز در این باره تشکر می کنیم و همچنین از رسانه ها نیز که جهت تشویق مردم برای استفاده از لبنیات کم چرب تلاش کردند نیز تشکر می کنیم.


 
وزیر بهداشت در پاسخ به سئوالی در مورد کتاب ارزش خدمات در سال 93 گفت: با تصویب بسته نظارتی دولت وزارت بهداشت بیمه ها و انجمن های علمی موظف شدند نظارت بیشتری نسبت به عدم دریافت غیرقانونی داشته باشند لذا ما مصمم هستیم قانون رعایت شود و هرکس تخلف کند مطابق قانون برخورد می کنیم.
 


هاشمی همچنین از مهلت یک ماه (آبان ماه) نسبت به این مهم خبر داد و گفت: با ایجاد این سامانه امکان رسیدگی به شکایات وجود دارد و در این دوره هم موفق می شویم چرا که رفتار دولت منطقی بوده و همچنین به گروهها توجه داشته است.


 
هاشمی در پاسخ به سئوال خبرگزاری دانشجو در مورد راهکارهای وزارت بهداشت برای کاهش سزارین در کشور گفت: کما فی سابق زایمان طبیعی در مراکز  دولتی رایگان انجام می شود و در صورت تخلف باید اطلاع داده شود.


 
وی با بیان اینکه کاهش سزارین در کشور بخش عمده در اختیار رسانه ها خواهد بود، ادامه داد: مردم باید به این باور برسند که انجام زایمان طبیعی در موارد کم خطر به نفع مادر و نوزاد است.


 
هاشمی همچنین اضافه کرد: هدف کاهش ده درصدی در سال جاری است و طبق آمار در مراکز دولتی کاهش 5 درصدی و در مراکز خصوصی فاصله زیادی داریم که به تدریج به آن خواهیم رسید اما با زور این کار شدنی نخواهد بود.
 
وی افزود: آمار سزارین و زایمان ها به پزشکان بازخورد داده می شود و ضمن هشدار به همکاران نسبت به اعتبارات ترتیب اثر می دهیم.


 
وزیر بهداشت در مورد هزینه های درمان و پزشکی در کشور اظهار داشت: ایران از جمله کشورهای ارزان تر نسبت به سایر کشورها بوده است و البته ساز و کارهای مناسبی صورت نگرفته که امیدواریم در آینده دستاوردهای بیشتری داشته باشیم.


 
هاشمی در ارتباط با بحث مالیات بر ارزش افزوده نیز گفت: این پیشنهادی بوده است که دولت داده است و در مجلس در قالب قانون دائمی تصویب خواهد شد.


 
وزیر بهداشت در مورد نیترات موجود در آب اظهار داشت: در حوزه غذا مسئولین باید اظهارنظر کنند اما مدتی است که اظهارنظرهای می شود اما صحیح نیست که بیشتر برای نگران کردن مردم بوده است و باید بگویم که در مورد آب تهران اگر مشکلی باشد به طور حتم حل خواهد شد.
 


وزیر بهداشت در مورد تداوم طرح تحول نظام سلامت گفت: هیچ جای نگرانی در این رابطه نیست آنچه را که شاهد هستیم اهتمام ویژه دکتر روحانی و هیئت وزیران در خدمات رسانی بیشتر است لذا این طرح ادامه خواهد یافت و طرحی را مصمم تر از آن نمی‌بینیم لذا ارقام اختصاص داده شده عددی نیست که ایجاد تردید کند و در سال های بعد منجر به ایجاد خلل کند و پایدار خواهد ماند.


 
وزیر بهداشت از موفقیت این وزارتخانه نسبت به اقدامات انجام شده خبر داد و بیان کرد: طبق آمارها بیش از 78درصد استانداران و فرمانداران و همچنین بیش از 230 تا 240 از نمایندگان مجلس از دولت تشکر کرده و قاطبه عمومی مردم حاکی از پیشرفت و موفقیت دولت بوده است.


 
وی در ارتباط با شانتاژهای خبری مبنی بر ایجاد سونامی سرطان در کشور اظهار داشت: طبق آمارهای دقیق وزارت بهداشت هیچ سونامی بهداشتی در کار نیست البته دولت در مورد حمایت مالی و خدمات ارائه داده قابل مقایسه با گذشته نیست لذا برنامه ای داریم برای حمایت از بیماران سرطانی که به زودی اعلام خواهد شد و در مناطق محروم و شهرهای کوچک ده درصد باقیمانده پرداختی هم حذف خواهد شد.


 
وزیر بهداشت در مورد برند دار شدن بیمارستان های ایران در منطقه اظهار داشت: با همت عزیزان و راه اندازی بیمارستان های زنجیره ای باید به سمت ساخت بیمارستان های هزار تا دو هزار تخت خوابی برویم و همچنین با حمایت دولت و جراتی که جهت اصلاح تعرفه ها به خرج داده اند به این هدف خواهیم رسید.


 
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در پایان با اشاره به مضرات پارازیت خاطر نشان کرد: وجود پارازیت از هر نوع آن مضر خواهد بود اوایل دولت کارگروهی در این باره تشکیل شد و با اندازه گیری دقیق از اعداد و ارقام اعلام شده نسبت به استاندارد بین المللی نسبت به مواردی که زیر استانداردهای بین المللی بود تذکر داده شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار