کد خبر: ۳۱۶۲۳
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۳
تعهدات دولت تنها در بخش بیمه ای کشور، با کاهش سقف تعهدات خود باعث تحمیل هزینه ای بیشتر بر بیمار بودند که شاید بیماران این اقدام را افزایش قیمت داروها تلقی کردند.

صنعت بیمه -  مردم به دولت اعتماد دارند و باید آنچیزی که در بحث تغذیه برای مردم تولید می شود بر طبق استانداردها باشد و در این قضیه با هیچ فردی رودربایستی نداریم.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، در نشست سخنگوی دولت در خصوص گرانی داروها اظهار کرد: وزارت بهداشت، از جمله سازمان هایی بود که به تمامی تعهدات خود عمل کرد و در همین رابطه هیچگونه افزایش قیمت در داروهای داخلی افزایش پیدا نکرد.


وی ادامه داد: تنها در بخش بیمه ای کشور، با کاهش سقف تعهدات خود باعث تحمیل هزینه ای بیشتر بر بیمار بودند که شاید بیماران این اقدام را افزایش قیمت داروها تلقی کردند.


وزیر بهداشت و درمان درخصوص بیماران صعب العلاج نیز گفت: هزینه این بیماران در طرح تحول سلامت دیده شده بود، اما؛ متأسفانه نتوانستیم این هزینه ها را پرداخت کنیم و در این مورد موفق نبوده ایم، اما؛ دولت نیز در این خصوص بی تفاوت نبود و 90درصد داروها توسط دولت پرداخت شد، اما؛ از سوی دیگر شاید برای بعضی از افراد برای پرداخت همان 10درصد باقی مانده نیز توان مالی وجود نداشته باشد، در تلاش هستیم تا به کمک مددجویان بتوانیم آن مقدار از هزینه باقی مانده را پرداخت کنیم.


قاضی زاده هاشمی درباره بحث های لبنیات و ضرورت استفاده از آن و کاهش استفاده لبنیات در سطح جامعه گفت: طبق اطلاعاتی که بنده دارم، کاهش میزان مصرفی مشاهده نشده است؛ مردم به دولت اعتماد دارند و باید آن چیزی که در بحث تغذیه برای مردم تولید می شود بر طبق استانداردها باشد و در این قضیه با هیچ فردی رودربایستی نداریم.


وی ادامه داد: بر طبق همین موضوع نیز موضوع روغن پالم علنی شد و امروز این روغن در شیر و ماست دیگر وجود ندارد و این محصولات سالم شدند، البته این به معنای نبود هیچ تخلفی نیست، اما؛ کارشناسان وزراتخانه با تمام توان خود برای حفظ سلامت مردم تلاش می کنند.


این عضو کابینه هیأت دولت درباره کتاب ارزشی خدمات در نظام و مسأله زیرمیزی ها نیز اشاره داشت و عنوان کرد: دولت یک بسته نظارتی را تصویب کرده که بر طبق آن، وزارت بهداشت، بیمه ها، انجمن های علمی و نظام پزشکی موظف شده اند که نظارت های خود را افزایش دهند و بر طبق همان بسته نظارتی هر فردی که در حوزه بهداشت و درمان تخلف داشته باشد باید مطابق با قانون، با آن فرد برخورد جدی صورت بگیرد.


وی افزود: از نیمه آبان ماه تلفن هایی برای مردم در این خصوص آغاز به کار خواهند کرد و دولت مطمئن است که این طرح جوابگوی رفع این مشکل است؛ رفتار دولت در این بحث کاملا منطقی بوده است و بر طبق همین درخواست، دولت از زیرمجموعه های خود نظارت دقیق و اجرای قانون بر مبنای این بسته را مطالبه خواهد کرد.


وزیر بهداشت و درمان در خصوص زایمان طبیعی نیز تصریح کرد: زایمان طبیعی در بیمارستان های دولتی رایگان است و اگر تخلفی در این زمینه وجود داشته باشد با آن برخورد جدی خواهد شد؛ میزان سزارین در بیمارستان های دولتی با 5درصد کاهش روبه رو بوده است، اما؛ در بخش بیمارستان های خصوصی با آمارهای مدنظر وزارتخانه فاصله وجود دارد.


وی گفت: امروز در همین زمینه آمارها به متخصصین این حوزه بازخورد داده می شود، بنابراین از طریق این بازخورد و همین مسیر ضمن هشدار باید گفته شود که در اعتبار بخشی به مراکز نیز تجدیدنظر می شود.


وزیر بهداشت و درمان در خصوص وجود نیترات در آب استان تهران نیز اظهار کرد: مصاحبه در حوزه غذا باید بر عهده افراد مسئول این بخش باشد، مردم در این حوزه نیازمند آرامش هستند و نباید هر روز با ارائه مطلبی غیرواقعی این آرامش از مردم سلب شود؛ مطمئنا اگر در خصوص آب شرب در تهران مشکلی وجود داشته باشد سازمان غذا و دارو، این مطلب را عنوان خواهد کرد.


قاضی زاده هاشمی درباره سونامی سرطان و بحث های مرتبط با آن نیز گفت: طبق آمار دقیق وزارتخانه، هیچ سونامی در کار نیست و نباید مردم را بیجا ترساند؛ دولت برای حمایت مالی در زمینه تهیه دارو و خدمات با گذشته قابل تفاوت نیست؛ دولت درصدد آن است که حتی افرادی که در مناطق محروم زندگی می کنند آن 10درصد هزینه های درمانی را پرداخت نکنند، ولی؛ این موضوع بسته به آن است که اگر شرایط القایی پیش نیاید.


وی در پایان گفت: در بحث حمایت از افراد سرطانی نیز باید گفته شود که ارائه داروها از سطح مطب ها ممنوع و دیگر داروهای این افراد نباید در مطب ها ارائه شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار