کد خبر: ۳۱۶۳۱
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۰
۷۰ درصد سالمندان فاقد بیمه تکمیلی
ثبت نام بیمه سلامت همگانی از خردادماه کلید خورد و سالمندان هم مراجعه کردند اما هنوز درصد قابل توجهی از سالمندان نتوانسته‌اند از بیمه‌های پایه و تکمیلی استفاده کنند.

صنعت بیمه -  رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان ضمن اعلام این خبر که بر اساس آخرین آمارها حدود 20 درصد سالمندان بیمه پایه و بالغ بر 60 تا 70 درصد آنها فاقد بیمه تکمیلی هستند گفت:‌ اکنون دستورالعمل بیمه مراقبتی را آماده کردیم تا پوشش بیمه پایه و تکمیلی سالمندان کامل شود.


 
صادق رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به طی مراحل تدوین و تصویب نهایی سند ملی راهبردی سالمندان اظهار کرد: سند ملی راهبردی سالمندان مسائل گوناگونی از قبیل رفاه، امنیت اجتماعی، معیشت، اقتصاد، بیمه پایه و مکمل سالمندان، ورزش و تندرستی و ... را در برمی‌گیرد. این سند حوزه‌های عملکردی بسیاری دارد و برای اجرای هر کدام از آنها دستگاه‌های مرتبط مشخص شده‌اند.


 
رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان در توضیح سازوکار پوشش بیمه پایه سالمندان گفت: ثبت نام بیمه سلامت همگانی از خردادماه کلید خورد و سالمندان هم مراجعه کردند اما هنوز درصد قابل توجهی از سالمندان نتوانسته‌اند از بیمه‌های پایه و تکمیلی استفاده کنند.


 
رستمی اعلام کرد: بر اساس آخرین آمارها حدود 20 درصد سالمندان بیمه پایه و بالغ بر 60 تا 70 درصد آنها فاقد بیمه تکمیلی هستند که یک علت آن هزینه‌های بالایی درمان سالمندان است که سازمان‌های بیمه‌گر حاضر به پوشش نشدند.


 
وی اضافه کرد:‌ اکنون دستورالعمل بیمه مراقبتی را آماده کردیم تا پوشش بیمه پایه و تکمیلی سالمندان کامل شود که امیدواریم در دستورکار بعدی شورا قرار بگیرد.ش

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار