کد خبر: ۳۱۶۴۴
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۲
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی :

صنعت بیمه -  مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان های بیمه گر به ویژه سازمان تامین اجتماعی برای مشارکت با وزارت بهداشت برای نظارت بر نحوه اجرای کتاب جدید ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت، آمادگی کامل دارند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکترسید تقی نوربخش در اجلاس روسا و معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: اکنون با اجرای کتاب جدید ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت در مرحله جدیدی از طرح تحول سلامت قرار گرفته ایم. طرحی که به برکت دولت یازدهم، دست به انجام تکالیف مغفول مانده و راهبردهایی زده است که توسط مقام معظم رهبری تبیین شده بود.


دکتر سید تقی نوربخش افزود: این دولت فرصت هایی را خلق کرده که می توان گفت در دوره های بعد از انقلاب اسلامی بی نظیر بوده است. فرصت اول ابلاغ سیاست های کلی نظام سلامت از سوی مقام معظم رهبری است که پاسخی کارشناسانه به تمام مطالبات جامعه پزشکی، مردم، و دست اندرکاران اجرایی نظام سلامت محسوب می شود.


وی در ادامه با بیان این که این سیاست ها به دقت ضمن تبیین ابعاد نظام سلامت، به ابهامات و چالش هایی که در تامین منابع سلامت بود، پاسخ داد، خاطرنشان کرد: فرصت دوم نوع نگاه دولت یازدهم به حوزه سلامت بود. به طوری که برای این دولت دغدغه سلامت چه در تزریق منابع و چه از حیث ساختاری در اولویت قرار داشت.


دکتر نوربخش با بیان این که شک نیست که رفاه اجتماعی و سلامت اولویت اول دولت است، ادامه داد: دولت در عمل نیز این نکته را ثابت کرد. به طوری که تخصیص منابع به حوزه سلامت، به عنوان سرمایه گذاری بر روی شهروندان و جوانان به عنوان ثروت های آینده کشور تلقی شد.


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ضمن بیان این که با این روند بین ارکان مختلف سلامت نیز هماهنگی و همدلی ایجاد شد، اضافه کرد: اقدام اخیر وزارت بهداشت مبنی بر واقعی کردن قیمت خدمات پزشکی و کارشناسی ارزش نسبی این خدمات اتفاق بسیار خوبی است که باعث ایجاد هماهنگی بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی شده است.


دکتر نوربخش با اشاره به این که اجرای این کتاب یکی از آمال جامعه پزشکی و سازمان های بیمه گر است، ادامه داد: امروز کتاب جدید ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت آماده اجرایی شدن است ولی الزاماتی را نیز در پی دارد.


وی با تاکید بر این که نظارت کافی بر روی اجرای این کتاب و تعریف موارد انضباطی در ابتدای کار بسیار اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: وضعیت جدید تعرفه گذاری خدمات پزشکی راه را بر روی هزینه های القایی خواهد بست ضمن این که بسیاری از اعمالی که به دلیل پیشرفت های تکنولوژی تعریف شده بودند ولی تعرفه ای نداشتند، تعیین تکلیف شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار