کد خبر: ۳۱۶۵۱
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۳
کاظمی خبر داد:
پیش بینی میشود با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در حوزه بیمه محصولات این مهم برای امسال به ۲۰۰ هکتار افزایش یابد.

صنعت بیمه -  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اشتهارد از پیش بینی افزایش بیمه محصولات کشاورزی در این شهرستان همزمان با آغاز کشت پاییزه خبر داد.


کیانفر وریج کاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر اظهار داشت: کشت پاییزه محصول جو از ششم مهر ماه جاری در این شهرستان توسط بهره برداران آغاز و تا کنون 30 هکتار از این محصول کشت شده است و پیش بینی می شود تا پایان زمان کشت پاییزه این میزان کشت به هزار هکتار برسد.

وی با بیان اینکه سال گذشته یک هزار و 500 هکتار جو در اشتهارد کشت شده است، گفت: 46 هکتار از سطح زیر کشت محصول جو سال گذشته تحت پوشش بیمه قرار گرفت که پیش بینی میشود با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در حوزه بیمه محصولات این مهم برای امسال به 200 هکتار افزایش یابد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اشتهارد در ادامه به وضعیت کشت گندم در این شهرستان اشاره و اعلام کرد: سال گذشته 950 هکتار محصول گندم در اشتهارد کشت شده که 80 هکتار آن تحت پوشش بیمه قرار گرفت و برای امسال با توجه به افزایش سطح زیر کشت به یک هزار هکتار امید می رود سطح تحت پوشش بیمه به 200 هکتار افزایش یابد.

وریج کاظمی در خصوص بیمه محصولات کشاورزی در اشتهارد نیز گفت: متاسفانه به دلیل شرایط خاص و تحت پوشش قرار نگرفتن بسیاری از شرایطی که موجب خسارت محصولات کشاورزی در اشتهارد می شود کشاورزان از بیمه محصولات خود استقبال نمی کنند اما با برنامه ریزی های انجام شده برای بیمه همزمان محصولات با آغاز کشت پاییزه پیش بینی می شود امسال میزان پوشش بیمه برای محصولات افزایش یابد.

وی اظهار داشت: برای انجام کشت پاییزه در اشتهارد تا کنون 80 تن بذر جو و 30 تن بذر گندم خریداری شده است و مابقی نیاز بهره برداران از بذور خود مصرفی تامین می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اشتهارد همچنین تصریح کرد: برای کشت کلزا نیز 50 هکتار برای امسال پیش بینی شده که تا کنون هشت هکتار از آن کشت شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار