کد خبر: ۳۱۶۷۰
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۱
در گفت وگو با کارشناسان مطرح شد:
حمایت دولت و قرار گرفتن داروها در لیست بیمه‌ای موجب افزایش قدرت خرید مردم ونیز رغبت پزشکان برای تجویز این داروها برای بیماران می‌شود.

صنعت بیمه -   بیمه نبودن همه داروهای گیاهی و نیزممنوعیت تبلیغات تلویزیونی از جمله مشکلات فعالان این صنعت است که رفع آن ها می تواند موجب توسعه صنعت گیاهان دارویی در کشور و رونق اقتصادی در این بخش شود.

به گزارش گروه علمی ایرنا،کارشناسان علوم دارویی می گویند: حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی یکی از استعدادهای سرزمینی ایران است و از این جهت مزیت های نهفته بسیاری در این زمینه وجود دارد.

*** نبود بیمه و ممنوعیت تبلیغات چالش های عمده توسعه صنعت داروسازی گیاهی

مدیر عامل یک شرکت داروسازی گیاهی با بیان اینکه نبود پوشش های بیمه ای برای تمام داروهای گیاهی و نیز ممنوعیت تبلیغات تلویزیونی برای داروهای گیاهی از مهمترین مشکلات فعالان این صنعت است ، به خبرنگار علمی ایرنا گفت: اکنون صرفا تعداد 56 داروی گیاهی تحت پوشش بیمه ای قرارگرفته اند و مابقی داروها تحت حمایت دولت نیستند.

دکتر ' حسین مهدوی ' افزود: حمایت دولت و قرار گرفتن داروها در لیست بیمه ای موجب افزایش قدرت خرید مردم ونیز رغبت پزشکان برای تجویز این داروها برای بیماران می شود.

وی بیان کرد: به رغم اینکه کشورپایه های قوی در صنعت گیاهان دارویی دارد ، اما در زمینه استفاده گیاهان دارویی وطب سنتی در کشور از معدود کشورهایی هستیم که درصد کمی از مردم حدود 3 درصد از گیاهان دارویی استفاده می کنند. در صورتی که درآمارها کشورهای اروپایی 70درصد مردم ازگیاهان دارویی استفاده می کنند.

مهدوی اظهارکرد: مصرف داروی گیاهی علاوه بر اینکه به لحاظ اقتصادی دارای ارزش است به لحاظ حفظ سلامتی نیز نسبت به استفاده از داروهای شیمیایی که دارای عوارض جانبی خیلی زیاد هستند، دارای ارزش بوده و می تواند برای سیستم سلامت کشور مفید باشد،اما برای توسعه دراین زمینه فرهنگ سازی و حمایت ها بسیار مهم است.

مدیر عامل این شرکت داروسازی ادامه داد: حتی اطلاع رسانی در خصوص استفاده از داروهای گیاهی به جامعه پزشکی نیز می تواند دارای ارزش برای کشوراست.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار