کد خبر: ۳۱۶۸۰
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۷
باید از همه ظرفیتها استفاده شود تا روستاییان و جامعه هدف از مزیت های این طرح مطلع شوند.

صنعت بیمه -   فرماندار جیرفت گفت: آماده هستیم ستاد راهبردی بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر را در این شهرستان راه اندازی کنیم که تحقق آن موجب تقویت کارگزاری ها خواهد شد.به گزارش ایرنا، احمد امینی روش روز دوشنبه در دیدار مدیر بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر استان کرمان افزود: بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر طرح مناسبی برای حمایت از اقشار کم درآمد است که دولت از آن حمایت میکند.

وی بیان کرد: باید از همه ظرفیتها استفاده شود تا روستاییان و جامعه هدف از مزیت های این طرح مطلع شوند.وی تصریح کرد: برای تسریع در روند بیمه کردن جامعه هدف باید بخش ها و روستاها برای کارگزاری های بیمه ای تفکیک شوند و در صورتی که کارگزاری فعال نباشد، کارگزار دیگر جایگزین آن شود.

فرماندار جیرفت با اشاره به عدم استقبال روستاییان، کشاورزان و عشایر از این بیمه گفت: اطلاع رسانی در این زمینه باید افزایش یابد.

وی تاکید کرد: دولت در قالب بیمه های اجتماعی توجه خاصی به اقشار کم درآمد دارد.

امینی روش اضافه کرد: دولت در طرح نظام سلامت نیز تحول بسیار عظیمی در حوزه درمان بوجود آورد که موجب شده هزینه های درمان به کمتر از 10 درصد کاهش یابد و اعتماد مردم به دولت بیشتر شود.

وی گفت: یکی از مزیت های بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر، حفظ کرامت مردم است زیرا در زمان فوت و ناتوانی به جای اینکه بازماندگان به سمت نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی هدایت شوند می توانند از خدمات مستمری بیمه استفاده کنند.

سه هزار و 400 خانوار روستایی، کشاورز و عشایر در شهرستان جیرفت زیر پوشش این بیمه قرار دارند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار