کد خبر: ۳۱۷۰۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۳
رئیس سازمان بهزیستی تاکید کرد:
در کشور ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار سالمند بالای ۶۰ سال وجود دارد که دو میلیون نفر آن‌ها از هیچ‌گونه خدمات بیمه برخوردار نیستند.

صنعت بیمه -  رئیس سازمان بهزیستی گفت: در کشور ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار سالمند بالای ۶۰ سال وجود دارد که ۲ میلیون نفر آن‌ها از هیچ گونه خدمات بیمه برخوردار نیستند.


همایون هاشمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در تویسرکان، اظهار کرد: 500 هزار نفر زن سرپرست خانوار مددجوی بهزیستی هستند و با توجه به این تعداد و دیگر مددجویان، این سازمان پیشنهادهایی در قالب ایجاد گروه‌های همیار و تعاونی‌های خرد و یا مشاغل خانگی در راستای توانمندسازی و اشتغالزایی مددجویان زیر پوشش خود دارد.


وی افزود: در کشور 6 میلیون و 400 هزار سالمند بالای 60 سال وجود دارد که دو میلیون نفر آن‌ها از هیچ‌گونه خدمات بیمه برخوردار نیستند و پیش‌بینی می‌شود دهه بعدی در کشور جمعیت سالمندی دو برابر و در حدود 12 میلیون نفر شوند.


رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان این‌که در حال حاضر 78 درصد سالمندان کشور زوج هستند، ابراز کرد: متأسفانه تک سالمندی در سال‌های اخیر در حال گسترش است و این وضعیت دغدغه و حساسیت‌های خاصی برای مسئولان ایجاد کرده است.


وی با بیان این‌که در این راستا باید برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود و برنامه‌های ملی و اثرگذار برای جمعیتی که در پیش رو داریم داشته باشند، تصریح کرد: این برنامه‌ها هم به لحاظ تولید محتوا و هم به لحاظ فعالیت‌های عرصه‌ای از جمله طب سالمندی، خدمات اجتماعی و پرستاری در حوزه سالمندی و نیز مسائل معیشتی و فرهنگی باید کارشناسانه مورد بررسی قرار گیرد.


هاشمی از ابلاغ شهریه‌ها به تمام مهدهای کودک با کم‌ترین نرخ رشد از ابتدای امسال در سراسر کشور خبر داد و افزود: به طور یقین تربیت صحیح فرزندان دغدغه اصلی همگان است و هزینه کردن در این مسیر اثربخش است.


وی از ایجاد بنیاد فرزانگان در قالب طرح ملی در تویسرکان خبر داد و عنوان کرد: این بنیاد با هدف ارائه هرچه بهتر خدمات به سالمندان در زمینی به مساحت دو هکتار در تویسرکان ایجاد می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار