کد خبر: ۳۱۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۰
با موافقت نمایندگان؛‌
این اصلاحیه با ۱۴۱ رای موافق ۲۳ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از مجموع ۲۱۶ نماینده حاضر در صحن تصویب شد.

صنعت بیمه -  نمایندگان در جلسه علنی امروز طرح اصلاح ماده 5 قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را که از شورای نگهبان اعاده شده بود بررسی و اصلاح کردند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، نمایندگان در جلسه علنی امروز طرح اصلاح ماده 5 قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را که از شورای نگهبان اعاده شده بود مجددا بررسی کردند. 
 
براین اساس ماده 5 این طرح به شرح زیر اصلاح شد:

سازمان تامین اجتماعی مکلف است هفت درصد حق بیمه را از کارگران ساختمانی دارای پروانه مهارت و اشتغال مشمول ماده 1 این قانون و معادل 12 درصد مجموع عوارض و درآمد ناشی از صدور پروانه ساختمان به شهرداری و دیگر مراکز صدور پروانه ساختمانی که به عنوان سهم کارفرما است از مالک دریافت و کارگران مذکور را بیمه کند. 
 


این اصلاحیه با 141 رای موافق 23 رای مخالف و 7 رای ممتنع از مجموع 216 نماینده حاضر در صحن تصویب شد. 
 


هم چنین نمایندگان با 111 رای موافق، 56 رای مخالف و 16 رای ممتنع از مجموع 211 نماینده حاضر در صحن با حذف تبصره 1 موافقت کردند، که تصریح می‌کرد: مابه التفاوت ناشی از اجرای این حکم جهت پوشش 20 درصد حق بیمه کارفرما تمامی کارگران ساختمانی بعد از اعلام سازمان تامین اجتماعی و پس از تایید وزارت کشور از محل عوارض موضوع بندهای ج و د ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 17 اردیبهشت 87 از طریق سازمان امور مالیاتی کشور تامین و به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز می‌شود. 


 
در پایان نمایندگان تبصره 4 ماده 5 را به شرح زیر اصلاح کردند: مراکز دینی از قبیل مساجد و تکایا، حسینیه‌ها، دارالقرآن‌ها از پرداخت 20 درصد سهم کارفرما معاف بوده و سهم کارفرما از محل ماده 5 قانون تامین می‌شود. 
 
این اصلاحیه نیز با 161 رای موافق، 6رای مخالف و 4 رای ممتنع از مجموع 213 نماینده حاضر در صحن تصویب شد. 
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار