کد خبر: ۳۲۷۶۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۰
زن خانه داری بیشتر از ۴۵ سال سن داشت به شرطی که دارای سوابق بیمه ای قبلی بود، میتواند تحت پوشش بیمه بازنشستگی زنان خانه دار قرار گیرد.

صنعت بیمه - معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد : بیمه زنان خانه دار از سوی این سازمان متوقف نشده و همچنان ادامه دارد.' محمد حسن زدا' در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود:سازمان تامین اجتماعی آمادگی دارد تا زنان خانه دار از طریق بیمه حرفه‌ها و مشاغل آزاد بیمه کند و در این زمینه محدودیتی نداریم.


وی اظهار داشت :براساس قانون بودجه کشوری بیمه زنان خانه دار از وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و باید با همکاری و هماهنگی تامین اجتماعی و بیمه روستاییان و عشایر اجرا شود.براساس اعلام سازمان تامین اجتماعی ،زنان خانه داری که کمتر از 45 سال سن دارند میتوانند با عنوان بیمه مشاغل آزاد به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کرده و با انعقاد قرارداد از شرایط بیمه بازنشستگی زنان خانه دار بهره مند شوند.


همچنین اگر زن خانه داری بیشتر از 45 سال سن داشت به شرطی که دارای سوابق بیمه ای قبلی بود، میتواند تحت پوشش بیمه بازنشستگی زنان خانه دار قرار گیرد. به طور مثال زنی که سه سال در یک شرکت خصوصی بیمه بوده است ، هم اکنون در سن 48 سالگی می تواند با سازمان تامین اجتماعی قرارداد بیمه بازنشستگی منعقد کند.زمان پرداخت مستمری بازنشستگی به زنان خانه دار دارای حداقل 30 و 20سال سابقه و نیز حداقل پنجاه یا 55 سال سن است و باید به صورت توامان محقق شود تا زنان خانه دار بتوانند از این قانون استفاده کنند.زنان خانه داری که زیر 45 سال سن دارند با حداقل 18 سال سن می توانند تقاضای پوشش بیمه بازنشستگی داشته باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار