کد خبر: ۳۲۷۶۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۹
بازنگری کتاب جدید ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت، افزایش پوشش بیش از ۳۰۰ خدمت نوین توسط سازمانهای بیمه گر را در پی دارد.

صنعت بیمه - مدیر کل دفتر ارزیابی فن آوری، تدوین استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت، گفت: با اصلاح ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت، دسترسی مردم به خدمات پزشکی در قالب بازار رسمی سلامت افزایش خواهد یافت.


به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر علیرضا اولیایی منش با اشاره به اینکه بازنگری کتاب جدید ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت، افزایش پوشش بیش از 300 خدمت نوین توسط سازمانهای بیمه گر را در پی دارد، افزود: هزینه این خدمات قبل از اجرای کتاب به طور کامل توسط بیماران پرداخت می شد.


وی ادامه داد: این کتاب برای تمامی خدمات تشخیصی و درمانی در سطح 2 و 3 ارائه خدمت، از قبیل ارائه دهندگان پزشک و غیر پزشک قابل استفاده است.اولیایی منش در ادامه با اشاره به افزایش کارانه پرسنل مراکز درمانی با اجرای کتاب جدید ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت، خاطرنشان کرد: در راستای ایجاد تعادل در جذب نیروی انسانی، در میزان دریافتی کارکنان در هر سه بخش دولتی، عمومی و غیر دولتی و خصوصی توازن برقرار خواهد شد.وی همچنین توضیح داد: با توجه به اینکه تا قبل از این، ارزش گذاری نسبی بسیاری از خدمات با توجه به شاخصهای اصلی تعیین کننده آنها، از توازن مناسبی برخوردار نبود، این وضعیت سبب عدم ارائه برخی از خدمات یا نقص در ارائه آنها در بخش دولتی شده بود. از این رو مردم ناگزیر بودند برای دریافت این خدمات به بخش خصوصی مراجعه کنند و یا به طور غیررسمی ناچار به پرداخت هزینه این خدمات می شدند.


مدیر کل دفتر ارزیابی فن آوری، تدوین استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت اضافه کرد: با اصلاح ارزش گذاری نسبی خدمات، دسترسی مردم به خدمات پزشکی در قالب بازار رسمی سلامت افزایش خواهد یافت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار