کد خبر: ۳۲۷۷۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۱
رئیس انجمن‌ صنفی کارگران ساختمانی:
بیمه کارگران ساختمانی حتی به درآمدهای عمومی هم ربطی نداشت و مجلس این طرح را به قصد کاهش هزینه کارفرمایان ساختمانی پیشنهاد کرده است.

صنعت بیمه -    «با این طرح در عمل هیچ کارگر ساختمانی جدیدی بیمه نمی‌شود ، مجلس نهم با پیشنهاد این طرح زندگی و منافع آینده کارگران ساختمانی را به پای بساز و بفروش‌ها قربانی کرد.»


رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور با انتقاد از اقدام مجلس مبنی بر حذف تبصره یک طرح تغییر ماده ۵ قانون بیمه کارگران ساختمانی گفت: با این طرح در عمل هیچ کارگر ساختمانی جدیدی بیمه نمی‌شود.

«اکبر شوکت» در اینباره به ایلنا گفت: مجلس نهم با پیشنهاد این طرح زندگی و منافع آینده کارگران ساختمانی را به پای بساز و بفروش‌ها قربانی کرد.

او سخنان صبح امروز نماینده دولت در صحن علنی مجلس که بیمه ۸۰۰ هزار کارگر ساختمانی را کافی دانسته بود را «افتضاح» توصیف کرد و گفت: این ۸۰۰ هزار نفر در دولت قبل بیمه شدند و هیچ ربطی به دولت فعلی ندارند.

این فعال کارگری افزود: آقای روحانی در روز جهانی کارگر امسال به صراحت اعلام کرد دولتش حامی کارگران ساختمانی و بیمه شدن آنان است اما سخنان صبح امروز نماینده دولت در مجلس نشان داد دولت در عمل مخالف بیمه کارگران ساختمانی است.

شوکت در ادامه بیان کرد: اصل ۲۹ قانون اساسی می‌گوید هیچ تبعیضی میان بیمه شدگان نباشد و دولت از درآمدهای عمومی هزینه کند تا این تبعیض از بین برود.

او در عین حال گفت: بیمه کارگران ساختمانی حتی به درآمدهای عمومی هم ربطی نداشت و مجلس این طرح را به قصد کاهش هزینه کارفرمایان ساختمانی پیشنهاد کرده است.

این فعال کارگری تاکید کرد: اگر نمایندگان مجلس دلشان برای بساز و بفروش‌ها می‌سوخت باید از محل درآمدهای عمومی به انان تخفیف می‌دادند نه از زندگی و آینده کارگران ساختمانی.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور در پایان از شورای نگهبان خواست طرح پیشنهادی مجلس را با اصل ۲۹ قانون اساسی مغایر تشخیص دهد و مقابل ظلم به کارگران ساختمانی بایستد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار