کد خبر: ۳۸۶۰
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۰
محرمی به مهر خبر داد
شهردار رودهن از اجرایی شدن طرح بیمه نامه مسئولیت جامع شهرداریها در این شهر برای شهروندان خبر داد.

صنعت بیمه -  شهردار رودهن از اجرایی شدن طرح بیمه نامه مسئولیت جامع شهرداریها در این شهر برای شهروندان خبر داد.


 

حمید محرمی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: بیمه مسئولیت جامع شهرداری از جمله بیمه های مدنی است که در تنظیم روابط اجتماعی افراد جامعه تأثیر می گذارد؛ بیمه مسئولیت، تأمینی برای اشخاص ثالث در قبال خطرات ناشی از فعالیتهای بیمه گذار است.


وی افزود: این امر باعث می شود تا اشخاص ثالث با آرامش و اطمینان خاطر بیشتری به فعـالیتهای خود بپردازند و به موجب بیمه مسئولیت جامع شهرداری چنانچه در اثر فعل یا ترک فعل غیرعمدی و ناشی از انجام وظیفه خسارتی به شخص وارد شود، می تواند نسبت به جبران آن اقدام کند.


پرداخت خسارت تنها زمانی است که بیمه گذار طبق قوانین مسئول جبران آن شناخته شود

این مدیر شهری تصریح کرد: پرداخت خسارت تنها زمانی است که بیمه گذار طبق قوانین جاری مسئول جبران آن شناخته شود؛ در این صورت شخص ثالث می تواند با رعایت قوانین و مقررات جاری و نیز قانون شهرداریها مصوب 11 تیرماه 1334 و الحاقیه های مربوطه نسبت به جبران خسارت اقدام کند.


وی ادامه داد: حوادث طبیعی مانند طوفان، سیل، باد شدید، حوادث ناشی از مسئولیت پیمانکاران و خسارت ناشی از تصادف وسایل نقلیه شامل این بیمه نامه نمی شود و به طور کلی حوادثی که خارج از اختیارات و مسئولیتهای شهرداری تلقی می شود به هیچ وجه شامل طرح بیمه مسئولیت جامع شهرداری نخواهد شد.


محرمی عنوان کرد: این بیمه به منظور جبران کلیه خسارات جانی و مالی ناشی از خطرات احتمالی عملیات عمرانی، زیربنایی و غیره که تحت نظارت شهرداری انجام شود، صادر می شود.ایجاد شهری نمونه نیازمند غلبه بر مشکلات است

وی در ادامه گفت: داشتن شهری نمونه و ایده آل به معنای مدینه فاضله، نیازمند غلبه بر مشکلات است؛ جامعه سالم از افرادی تشکیل می شود که علاوه بر سلامت جسمانی، دارای افکار و رفتارهای سالم باشند.


وی افزود: جامعه از ارتباط متنوع و بسیار پیچیده افراد شکل می گیرد که بر روی یکدیگر تأثیر گذارند و سازگاری با محیط اجتماعی از شرایط بهداشت و سلامت روانی جامعه است که پایه های آن در خانواده ریخته می شود.


محرمی بیان داشت: سلامت خانواده، نیازمند جامعه ای سالم است، زیرا بنیادی ترین واحد بشری را تشکیل می دهد؛ افـزایش جمعیت، چالشهای فرهنگی و اجتماعی را به همراه دارد که در طرحها و برنامه ریزیهای مدیریت شهری باید مدنظر واقع شود.


وی اضافه کرد: تنوع افکار و رویکردهای متفاوت افراد جامعه نسبت به مسائل پیش رو از عوامل اصلی این چالشها به شمار می آید؛ سلامت جامعه از شهروندان سالم و تربیت یافته نشأت می گیرد که در زندگی اجتماعی از توانایی بالاتری بهره مند هستند.


این مدیر شهری عنوان کرد: برنامه ریزی برای رسیدن به شهری نمونه در صورتی تحقق پیدا می کند که مدیریت شهری بر همه دشواریهای حال و آینده غلبه کند.


 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار