کد خبر: ۴۳۶۲۷
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹
صنعت بیمه امارات متحده عربی یکی از بخش های است که از لغو تحریم های بین المللی وضع شده علیه ایران، بیشترین منفعت را می برد البته اگر دولت ایران و قدرت های بزرگ جهان تا پایان ماه ژوئن به توافق نهایی دست یابند.

پس از توافق ابتدایی ایران با قدرت های هسته ای بر سر برنامه هسته ای این کشور اکنون می توان گفت که صنعت بیمه یکی از صنایعی است که از لغو تحریم ها بهترین سود را می برد.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، در این گزارش آمده است که صنعت بیمه امارات متحده عربی یکی از بخش های است که از لغو تحریم های بین المللی وضع شده علیه ایران، بیشترین منفعت را می برد البته اگر دولت ایران و قدرت های بزرگ جهان تا پایان ماه ژوئن به توافق نهایی دست یابند.

همچنین دیگر بخش های اقتصادی امارت متحده عربی از جمله بانکداری، خرده فروشی و بخش های دیگر تجاری نیز از لغو تحریم ها منفعت خواهند برد.

"ماسیمو فالسیونی" یکی از کارشناسان اقتصادی و بیمه به "گالف نیوز" گفت که تمامی تحرکات در بخش کشتیرانی از تغییر کانال های رسمی صورت می گیرد و با لغو تحریم های بین المللی علیه ایران کشورهای منطقه به ویژه صنعت بیمه با شرایط بهتری رو به رو خواهند شد.

به گفته او، امارت متحده از لغو تحریم ها به طور مستقیم بهره می برد چراکه تجار اروپایی که خواهان سرمایه گذاری در ایران در آینده نزدیک هستند، هم اکنون در دوبی دفاتری را تاسیس کرده اند.

مقامات ایرانی نیز بر این باورند که پیامد منفی و اثرات نامطلوب تحریم صنعت بیمه، عدم انتقال ظرفیت ریسک های بزرگ به شرکت های بیمه اتکایی خارجی بود، ریسک هایی که بازار بیمه اتکایی داخل کشور ظرفیت پذیرش آنها را ندارد و از سوی دیگر در همان اوایل تصویب تحریم ها، باشگاه های بین المللی از پذیرش پوشش های ناوگان کشتی های حمل کالا و نفت ایران خودداری کردند و این تحریم ها موجب نگاه به درون و واگذاری ریسک های مورد اشاره به شرکت های داخلی شد که به طور حتم در برخی از ریسک ها سرمایه شرکت های داخلی تکافو نمی کند.

لغو تحریم بین المللی صنعت بیمه ایران، به طور حتم موجب رونق و توانمندی صنعت بیمه این کشور به دلیل برخورداری از پشتیبانی اتکایی و توزیع بین المللی ریسک های بزرگ و مازاد بر ظرفیت می شود و با رونق اقتصادی، بازار بیمه ایران به عنوان یک رکن مهم اقتصاد کشور با رونق رو به رو خواهد شد.

توافق روی کلیات یک چارچوب سیاسی یا اصول راه حل ها پنجشنبه گذشته میان ایران و 1+5 نهایی شد. براساس راه حل های به دست آمده، پس از اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک، تمامی قطعنامه های شورای امنیت لغو خواهد شد و همه تحریم های اقتصادی و مالی چندجانبه اروپا و یکجانبه امریکا از جمله تحریم های مالی، بانکی، بیمه، سرمایه گذاری و تمامی خدمات مرتبط با آنها در حوزه های مختلف از جمله نفت، گاز، پتروشیمی وخودور سازی فورا لغو خواهند شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار